ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محورهای اصلی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی مشخص شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی، در دومین جلسه هیات علمی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی، محورهای اصلی همایش تعیین و زمینه‌های مطالعاتی مرتبط با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه ای و رسانه‌های جمعی به عنوان اولویت‌های مورد تاکید همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به تصویب رسید.

دومین جلسه هیات علمی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی با حضور حسن خجسته؛ رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، محمود نجاتی حسینی؛ سرپرست گروه مطالعات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهدی فتوره چی؛ مدیر گروه مطالعات رسانه و فرهنگ موسسه مطالعات جامعه شناسی دانشگاه تهران، حمید رضا بابایی؛ معاون آموزش و پژوهش پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی و حمیدرضا کمالی؛ معاون راهبردی دانشکده ی خبر و سایر اعضای هیات علمی برگزار شد.

حسن خجسته؛ رئیس هیات علمی همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در این نشست از تعیین دو بخش علمی پژوهشی برای ارائه ی نتایج مطالعات، تحقیقات و بررسی‌ها و بخش ترویجی کاربردی برای گزارش ایده‌ها، دستاوردها و تجارب مدیران و کارشناسان سازمان‌های فرهنگی و رسانه ای خبر داد و گفت: همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در روز فرهنگ عمومی در تهران برگزار خواهد شد و کلیه علاقه مندان می‌توانند تا ابتدای تیرماه چکیده مقالات و تا ابتدای شهریور ماه متن کامل مقالات را به دبیرخانه ی دائمی همایش ارسال کنند.

وی در خصوص محورهای اصلی همایش گفت: مطالعات شناختی در حوزه ی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، بررسی زمینه‌های آموزش، پژوهش و توانمندسازی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، مطالعه ی سیاستها و راهبردهای سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، بررسی اقدامات کاربردی و توسعه محور در عرصه ی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعیو بررسی آثار و نتایج سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی فراخوان ارسال آثار همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی هستند.

رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات خاطرنشان ساخت: رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه ای و رسانه‌های جمعی شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها، سینما، رادیو و شبکه‌های ملی و ماهواره ای تلویزیونی اولویت‌های مورد تاکید دبیرخانه ی همایش برای ارائه مقالات علمی پژوهشی و گزارش‌های ترویجی کاربردی هستند.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست محمد صادق افراسیابی؛ دبیر کل همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی ضمن تشکر از زحمات سید تقی کمالی در تدوین اسناد و آیین نامه‌های مورد نیاز هیات علمی، از ایجاد پورتال سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمان رونمایی پورتال همایش علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص همایش می‌توانند به نشانی www.saramad.ir مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده