محورهای اصلی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی مشخص شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی، در دومین جلسه هیات علمی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی، محورهای اصلی همایش تعیین و زمینه‌های مطالعاتی مرتبط با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه ای و رسانه‌های جمعی به عنوان اولویت‌های مورد تاکید همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به تصویب رسید.

دومین جلسه هیات علمی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی با حضور حسن خجسته؛ رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، محمود نجاتی حسینی؛ سرپرست گروه مطالعات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهدی فتوره چی؛ مدیر گروه مطالعات رسانه و فرهنگ موسسه مطالعات جامعه شناسی دانشگاه تهران، حمید رضا بابایی؛ معاون آموزش و پژوهش پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی و حمیدرضا کمالی؛ معاون راهبردی دانشکده ی خبر و سایر اعضای هیات علمی برگزار شد.

حسن خجسته؛ رئیس هیات علمی همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در این نشست از تعیین دو بخش علمی پژوهشی برای ارائه ی نتایج مطالعات، تحقیقات و بررسی‌ها و بخش ترویجی کاربردی برای گزارش ایده‌ها، دستاوردها و تجارب مدیران و کارشناسان سازمان‌های فرهنگی و رسانه ای خبر داد و گفت: همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در روز فرهنگ عمومی در تهران برگزار خواهد شد و کلیه علاقه مندان می‌توانند تا ابتدای تیرماه چکیده مقالات و تا ابتدای شهریور ماه متن کامل مقالات را به دبیرخانه ی دائمی همایش ارسال کنند.

وی در خصوص محورهای اصلی همایش گفت: مطالعات شناختی در حوزه ی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، بررسی زمینه‌های آموزش، پژوهش و توانمندسازی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، مطالعه ی سیاستها و راهبردهای سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، بررسی اقدامات کاربردی و توسعه محور در عرصه ی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعیو بررسی آثار و نتایج سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی فراخوان ارسال آثار همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی هستند.

رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات خاطرنشان ساخت: رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه ای و رسانه‌های جمعی شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها، سینما، رادیو و شبکه‌های ملی و ماهواره ای تلویزیونی اولویت‌های مورد تاکید دبیرخانه ی همایش برای ارائه مقالات علمی پژوهشی و گزارش‌های ترویجی کاربردی هستند.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست محمد صادق افراسیابی؛ دبیر کل همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی ضمن تشکر از زحمات سید تقی کمالی در تدوین اسناد و آیین نامه‌های مورد نیاز هیات علمی، از ایجاد پورتال سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمان رونمایی پورتال همایش علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص همایش می‌توانند به نشانی www.saramad.ir مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محورهای اصلی همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی مشخص شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X