ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ملاک انتخاب دوومیدانی کاران برای اعزام به پارالمپیک ریو اعلام شد

دوومیدانی کارانی که بتوانند در قالب رقابت‌های انتخابی تیم ملی به حد نصاب تعیین شده از سوی انجمن دو و میدانی و کمیته ملی پارالمپیک دست یابند، ترکیب تیم ملی این رشته را برای حضور در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک تشکیل خواهند داد.

به گزارش ایسنا به نقل از کمیته پارالمپیک، دوومیدانی و ورزشکاران این رشته بیشترین سهم را در تشکیل کاروان فرهنگی ورزشی منا خواهد داشت. این رشته سال گذشته از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ قطر صاحب ۱۰ سهمیه (۸ سهمیه در بخش جانبازان و معلولان و ۲ سهمیه در بخش نابینایان و کم بینایان) برای پارالمپیک ریو شد.

از برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و مسابقات بین المللی فزاع که اواخر اسفندماه سال گذشته در امارات برگزار شد نیز دوومیدانی ایران به ۹ سهمیه پارالمپیکی دیگر دست یافت. با این حساب تا به امروز ۱۹ سهمیه دوومیدانی ایران برای حضور در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو قطعی شده است. ضمن اینکه احتمال افزایش این تعداد سهمیه هم وجود دارد.

البته در دوومیدانی سهمیه به کشور داده می‌شود و بر همین اساس انجمن دوومیدانی طی روزهای ۵ و ۶ خردادماه با برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی که در قالب رقابت‌های قهرمانی کشور برگزار می‌شود، ملی پوشان اعزامی به ریو دو ژانیرو را مشخص و معرفی خواهد کرد.

بر همین اساس این انجمن با هماهنگی کمیته ملی پارالمپیک حد نصابی را تعیین کرده و دستیابی به آن را ملاک انتخاب ملی پوشان قرار داده است.

علی اصغر هادی زاده، رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولان، در گفت‌وگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در این مورد اظهار داشت: ۱۹ سهمیه ایران برای بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ تا به امروز قطعی است اما ملاک اصلی برای اعزام به ریو دستیابی به رکوردهای تعیین شده است.

وی تصریح کرد: دستیابی به رکورد رنکینگ چهارم جهان در کلاس ها و ماده های مختلف، رکوردی است که برای انتخاب ملی پوشان تعیین شده است. ملی پوشانی که حداقل به این رکورد دست یابند ترکیب تیم اعزامی به پارالمپیک را تشکیل می‌دهند.

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولان گفت: رقابت های انتخابی تیم ملی در قالب مسابقات قهرمانی کشور برگزار می‌شود. این مسابقات با حضور تقریبی ۳۰۰ ورزشکار شامل ۲۰۰ ورزشکار در بخش مردان و ۱۰۰ ورزشکار در بخش بانوان برگزار می شود.

انتهای پیام

برچسب : پارالمپيك

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده