ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان مسئول اجرای طرح بیمه فراگیر شد

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه یکی از طرح های بزرگ مدنظر دولت یازدهم، بیمه فراگیر است گفت:اولین قدم برای اجرایی شدن طرح بیمه فراگیر، اصلاح نظام بیمه ای است. بیمه فراگیر، اقدامی بزرگ و قابل توجه برای دولت و هموطنان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی ربیعی با اعلام این خبر تصریح کرد: اولین قدم برای اجرایی شدن طرح بیمه فراگیر، اصلاح نظام بیمه ای است. بیمه فراگیر، اقدامی بزرگ و قابل توجه برای دولت و هموطنان است که از طریق آن، بیش از 10 میلیون ایرانی که دفترچه بیمه ندارند، می توانند از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مجموعه ای دلسوز و پاک است، به آسودگی خاطر خود از اقدامات این صندوق تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باید در حوزه اجتماعی فعالیت های شاخصی داشته باشند و زندگی اجتماعی مردم را در نظر بگیرند.

ربیعی ادامه داد: وظیفه این صندوق ایجاد یک حساب بیمه انفرادی برای مردم نیست، بلکه باید زندگی اجتماعی آن ها را مدنظر قرار دهد. مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نباید صرفاً کار کارپردازی را در دستور کار خود قرار دهد بلکه تغییر در نوع زندگی روستاییان، کشاورزان و عشایر به عنوان اقشار زحمت کش جامعه و ایجاد شرایطی برای زندگی با آرامش آنها، از مهمترین وظایف این صندوق است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باید با دقت در محاسبات علمی و اقتصادی، در کنار سیاست های رفاهی دولت در روستاها باشد. با این حال مسئولان این صندوق نباید از غصه خوردن برای پول و کسب درآمدهای بیشتر غافل شوند.

ربیعی یکی از مهمترین ضرورت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را آموزش استان ها و کارگزاری ها دانست و گفت: باید با یک برنامه ریزی منسجم، موضوع دانش افزایی و انتقال دانش به استان ها در دستور کار صندوق قرار بگیرد و در کنار آن، مراقبت و نظارت درستی هم بر روند فعالیت های آنها انجام شود.

وی با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی برای آشنایی بیشتر کشاورزان، روستاییان و عشایر با خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: دفاتر استانی این صندوق باید به مثابه یک رسانه استانی عمل کنند؛ متاسفانه هنوز خیلی ها آنطور که باید و شاید از خدمات این صندوق اطلاع ندارند؛ روند فعالیت در این صندوق باید به شکل روند فعالیت سازمان جهاد کشاورزی در سال های ابتدای انقلاب باشد که کارمندانش با روحیات جهادی، فعالیت های گسترده ای را انجام می دادند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه به اهمیت نقش روابط عمومی در آگاه سازی مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره کرد و گفت: باید از تمام فرصت ها و ظرفیت های موجود در تهران و استان های دیگر استفاده شود تا جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی، به خوبی با اقدامات این صندوق آشنا و از مزایای آن بهره مند شوند.

 ربیعی در پایان بار دیگر به عزم دولت برای راه اندازی بیمه فراگیر تاکید کرد و گفت: مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باید با تغییر در ساختار خود در حوزه روش های کار و استانداردهای کاری، شرایط را برای اجرای این طرح فراهم کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه یکی از طرح های بزرگ مدنظر دولت یازدهم، بیمه فراگیر است، به نقش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اجرایی شدن آن اشاره کرد و گفت: مجموعه دولت برای اجرایی شدن این طرح به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر امیدوار است و می خواهیم طرح بزرگ بیمه فراگیر را با توجه به استعدادهای این صندوق اجرایی کنیم.

در این دیدار، محمدرضا رستمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گزارشی از روند فعالیت های بیمه ای و سرمایه گذاری های صندوق ارائه کرد که مورد تایید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X