ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتظار مردمی روحانی برای عضویت در یک نهاد مردمی

عکس رئیس هلال احمر گفت: خواسته رئیس جمهوری این است که تمام توان خود را برای جذب حداکثری جوانان در راستای تسهیل امور بشردوستانه که قطعاً موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز می‌شود، بکار گیریم.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سید امیر محسن ضیائی در جلسه شورای معاونین امروز جمعیت هلال احمر با اشاره به انتخاب نمایندگان مردم در مجلس پیش رو و ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر با نمایندگان جدید؛ اظهار داشت: ضروری است ارتباط جمعیت هلال احمر با نمایندگان جدید بیشتر و قوی تر شود و از همه توان خود برای داوطلب شدن آنها در این نهاد مردمی استفاده کنیم. همچنین با سایر گروه ها نیز (مثل کمیسیون های دولت) ارتباط قوی داشته باشیم.

وی با اشاره به ارائه گزارش جمعیت هلال احمر در جلسه هیئت دولت و بازخورد مثبت اعضای هیئت دولت عنوان کرد: به تعبیر وزیر کشور، در مواقع بحران؛ مجموعه ای که با اختلاف زیاد نسبت به سایر دستگاه‌ها حضور داشته و موفق عمل کرده، هلال احمر است.

ضیائی همچنین به اعلام آمادگی وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه ریزی برای کاهش تصادفات جاده ای اشاره و عنوان کرد: تعامل بسیار خوبی با این وزرای دولت خصوصا در بحث موضوعات اجتماعی و همچنین تصادفات جاده ای داشتیم و طبق توافقات مقرر شده است گزارش مستمر عملکرد هلال احمر در موضوع تصادفات جاده ای به  طور جداگانه خدمت رئیس جمهوری ارائه شود.

اعتماد کامل مردم به نهاد مردمی هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت بر این موضوع تاکید کرد که هر خانواده ای که فرزندش عضو هلال احمر می‌شود بخاطر این است که اعتماد و دلگرمی کاملی به این نهاد مردمی در سطح کشور وجود دارد.

ضیائی عنوان کرد: خواسته رئیس جمهوری این است که تمام توان خود را برای جذب حداکثری جوانان در راستای تسهیل امور بشردوستانه که قطعاً موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز می‌شود، بکار گیریم.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما موضوع جوانان و دغدغه رئیس جمهوری را پیگیری کنیم می‌توانیم در موضوع مدیریت حوزه جوانان در کشور فعال باشیم، افزود: ما توان این مهم را داریم و البته باید در عمل نیز این موضوع را به اثبات برسانیم.

ضیائی در ادامه با اشاره به اینکه نگهداشت و جلوگیری از ریزش داوطلبان و جوانان جزو موضوعاتی است که همواره باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد، افزود: ارتباط موثر و خوب با دکتر فرهادی(وزیر علوم) که سابقه درخشانی در جمعیت دارد و همچنین تعاملات خوب با دکتر هاشمی (وزیر بهداشت) فرصتی بسیار مغتنمی است که باید از این فرصت برای  جذب تمامی دانشجویان کشور استفاده کنیم و حضور خود را در میان دانشجویان بسیار پررنگ کنیم.

اولویت برنامه‌های سال جاری؛ جوانان، آموزش همگانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و حوادث جاده ای

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم به هلال احمر نگاه و توجه شود باید تاثیرگذار باشیم، افزود: جوانان، آموزش همگانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و حوادث جاده ای، جزو موضوعاتی است که باید در اولویت برنامه‌های ما در سال جاری قرار گیرد که در این زمینه سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز آمادگی خود را برای همکاری و پشتیبانی از طرح‌های هلال احمر را اعلام کرده است.

ضیائی با اشاره به انتخابات جمعیت هلال احمر و حضور فعالانه داوطلبان در این انتخابات عنوان کرد: استان‌هایی که مشارکت داوطلبانه بالایی در انتخابات داشتند باید تشویق شوند تا برای دیگران هم یک الگو باشند چرا که این نشان می‌دهد که در شعب، موضوع ارتباط مؤثر با داوطلبان به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است.

تقدیر ویژه از دست اندرکاران برگزاری انتخابات مجامع و بزرگداشت هفته هلال

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای معاونین امروز همچنین با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر و بزرگداشت هفته هلال عنوان کرد: اجرای این برنامه ها کار سنگینی بود و همکاران، زحمت بسیاری برای نشان دادن گوشه ای از خدمات و فعالیت های جمعیت هلال احمر کشیدند و امیدوارم خداوند این زحمات را قبول کند.

ضیائی با تاکید بر اینکه این اقدامات باید مقدمه ای برای پررنگ تر کردن فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در جامعه باشد، تصریح کرد: حضور هلال احمر در عرصه صدا و سیما بسیار موثر است، البته ما به یک حضور مستمر با پرهیز از کار روتین و شناسایی ذائقه مخاطب نیاز داریم

وی در ادامه با بیان اینکه ذائقه مخاطب مداوم در حال تغییر است و به سرعت از کار یکسان و روتین دلزده خواهد شد، افزود: ضروری است که برای جلوگیری از ریزش مخاطب یک تیم قوی به همراه یک اتاق فکر قوی تشکیل تا نسبت به ساخت برنامه‌های متنوع و جذاب برنامه ریزی و اجرا شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به سختی کار برگزاری بزرگداشت هفته هلال با سطح و کیفیت بسیار خوب، افزود: از مدیرکل روابط عمومی و تیم وی قدردانی ویژه می‌کنم که با کیفیت عالی و با آبرو این هفته را برگزار کردند.

وی در پایان گفت: در مجموع امیدوارم با برنامه ریزی از فرصت‌های ایجاد شده نهایت استفاده را ببریم.

اطلاع رسانی هلال احمر هدایت کننده و مستمر باشد

دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع هلال احمر عنوان کرد: انتخابات هدف نیست بلکه انتخاب هدف است و ما مکلف هستیم این کار را به نحو احسن انجام دهیم و خوشبختانه اینگونه هم شد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی هلال احمر باید هدایت کننده و مستمر باشد افزود: هزینه هایی که در این مسیر می شود سرمایه گذاری است و باید تلاش شود که برنامه ها با کیفیت، نوآورانه و به تناسب طول سال ادامه داشته باشد.

به گزارش جمعیت هلال احمر؛ در این جلسه اعضای شورای معاونین از نحوه برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های هفته هلال و بخصوص اقدامات رسانه ای این هفته که در طول سال‌های گذشته بی سابقه بود تقدیر کردند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده