ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیران پنج هزار مدرسه کشور نحوه جلب مشارکت را آموزش می بینند

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورعلی عباس پور روز یکشنبه در آیین افتتاح دوره آموزشی ویژه کارشناسان مسوول شوراهای آموزش و پرورش استان ها در سنندج افزود: بر این اساس و به منظور توسعه ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش و جذب مشارکت مردم و سایر نهادها، این قانون امسال بازنگری و اصلاح خواهد شد.
وی با اشاره به انجام اقدامات زیر ساختی شوراهای آموزش و پرورش در سال گذشته، ایجاد ارتباط و تعامل مستمر و نزدیک با وزارت کشور را از جمله این اقدامات عنوان کرد و گفت: در راستای تاکید وزیر کشور، استانداران و فرمانداران به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش باید عنایت ویژه ایی نسبت به برگزاری جلسات شورا و پیگیری مسائل و برنامه های آموزش و پرورش استان ها داشته باشند.
مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از دیگر محورهای کاری ما ارتباط با شورای عالی استان ها بوده است و در این راستا به به شهرداران نیز تاکید شده که در جلسات شورای آموزش و پرورش حضور موثر داشته باشد.
وی برگزاری دوره‌های آموزشی برای دو هزار و 500 مدرسه هیات امنایی را از دیگر فعالیت شوراها عنوان کرد و افزود: در این مدارس با مشکلات زیادی روبرو شدیم و در نتیجه برای همه ی مدارس هیات امنایی استان ها این دوره آموزشی برگزار شد.
عباس پور در ادامه از ابلاغ مسوولیت ساماندهی خیرین مدرسه یاب به دبیرخانه شوراهای آموزش و پرورش در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای ضابطه مند کردن خیرین مدرسه یاب، وزیر آموزش و پرورش این ماموریت را به شوراها واگذار کرده و تاکنون کار گروهی به همین منظور تشکیل شده است.
وی تدوین سند مشارکت در آموزش و پرورش، برگزاری دوره های آموزشی برای فرمانداران در 9 قطب، انعقاد تفاهم نامه در سطح کلان با اوقاف و امور خیریه، دانشگاه فرهنگیان و آموزش های فنی و حرفه ای را از دیگر برنامه های اجرایی در سال جاری برشمرد.
دوره آموزشی کارشناسان مسوول شوراهای آموزش و پرورش استان ها 26 تا 28 اردیبهشت به مدت سه روز از 26 تا 28 اردیبهشت با عناوین تبیین آیین نامه مدارس هیات امنایی، مدیریت جلسات شورای آموزش و پرورش، آسیب شناسی اداره مدارس به شیوه هیات امنایی، کارگاه قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، تبیین شاخص های ارزیابی عملکرد و اقتصاد آموزش و پرورش با حضور اساتید مجرب در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار می شود.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده