ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعویض نخستین دریچه قلب به روش تپنده در مشهد

دکتر حسین اعظمی متخصص جراحی قلب بیمارستان تخصصی قلب جواد الائمه (ع) مشهد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تعویض دریچه قلب تپنده که برای نخستین بار در کشور صورت گرفته، بر روی دو بیمار پرخطر قلبی در مشهد در هفته های اخیر به طور موفقیت آمیز انجام شده است.
این پزشک جراح قلب خاطرنشان کرد: دو بیماری که جراحی تعویض قلب آنان با روش مزبور انجام شده یک مرد و یک زن 60 ساله هستند که اکنون در سلامت کامل به سر می برند.
به گفته وی، این دو بیمار نیاز به عمل همزمان رگهای قلب و تعویض دریچه قلبی داشتند.
وی تاکید کرد: پیش از این تمام جراحی های تعویض دریچه قلب با استفاده از روش ایست قلبی انجام می شد، اما در روش جدید بدون ایست قلبی و با روش قلب تپنده، دریچه قلبی بیمار تعویض می شود که دارای مزایای زیادی است.
اعظمی با اشاره به مزایای روش جراحی قلب تپنده افزود: پیشگیری از ضایعات بافتی در قلب یکی از مزایای مهم روش نوین است که پیشرفت بزرگی در جراحی های قلب دنیا به شمار می رود، چراکه با ایجاد ایست قلبی ضایعات بافتی در قلب ایجاد می شود.
وی بی نیازی از ورود ماده فلج کننده قلب برای ایجاد ایست قلبی که از خارج کشور وارد می شود، کاهش عوارض بافت قلبی و کاهش مرگ ومیر را از دیگر مزایای روش مزبور عنوان کرد.
یک عضو کمیته جهانی جراحی های قلب کم تهاجمی نیز در گفت و گویی انجام این عمل را برای نخستین بار در کشور و جهان دانست و به خبرنگار ایرنا گفت: تعویض دریچه قلب به روش قلب تپنده یکی از روشهای کم عارضه و مطمئن در انجام جراحی های قلب به شمار می رود.
دکتر محمدحسن نظافتی افزود: استفاده از روش قلب تپنده، در جراحی قلب، روش جدیدی است که عوارض کمتری را برای بیمار به دنبال داشته و مزایای زیادی نیز دارد.
این پزشک فوق تخصص جراحی قلب افزود: کاربرد استفاده از روش قلب تپنده در تعویض دریچه قلب در جهان تاکنون تنها بر روی حیوانات و در شرایط آزمایشگاهی گزارش شده است.
عضو بورد مجله تحقیقات قلب و عروق ایران در ادامه گفت: با توجه به شواهد و مستندات مربوطه می توان گفت که کاربرد قلب تپینده در جراحی قلب برای نخستین بار در کشورمان انجام شده است.
بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق جوادالائمه (ع) مشهد یک بیمارستان خیریه است که از سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرده و بیشتر به بیماران قلبی شمال شرق کشور خدمات می دهد.
5132/7498/3027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X