ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دوره عملی دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش در مشهد آغاز شد

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 77 پیروز ثامن الائمه(ع) خراسان در این مراسم گفت: دانشجویان باید به تجزیه و تحلیل تهدیدات مختلف فرامنطقه ای و گروههای تکفیری در مرزها بپردازند و راهبردهای دفاعی و ژئوپولیتیکی مختلف را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.
امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس مستندات پژوهشی و علمی عمل می کند لذا دانشجویان نظامی باید 'محورشناسی' جهت دسترسی به اهداف تعریف شده را در دستور کار داشته باشند
وی ادامه داد: این دانشجویان آینده ارتش هستند و در صورت موفقیت در این دوره در آینده مناصب فرماندهی عالی و میانی را عهده دارمی شوند.
50 دانشجوی دافوس در قالب دو گروه برابر برنامه های آموزشی عملی به مدت 10 روز در مشهد به تحلیل و بررسی و محورشناسی مرزهای جمهوری اسلامی می پردازند.
هر ساله 30 گروه از استادان و دانشجویان دافوس به استانهای مختلف اعزام می شوند که طی آن آموزشهای عملی در دستور کار دانشجویان قرار می گیرد.
گرچه شروع فعالیت دانشگاه فرماندهی و ستاد به سال 1314 بر می گردد اما در پی وقفه هایی چند ساله طی دورانهای مختلف در کار این مرکز آموزش عالی علوم نظامی، سال 1369 پس از تدوین و تصویب قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران و اوامر موکد فرماندهی معظم کل قوا و دانشگاههای فرماندهی و ستاد نیروهای زمینی، هوایی و دریایی در یکدیگر ادغام شدند و با نام دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران(دافوس آجا) در تابعیت ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران آموزش پرسنل منتخب را در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی و پشتیبانی خدمات رزمی را بر عهده دارد.
از شرایط عمومی پذیرش دانشجو در این دانشکده دارا بودن درجه سرگردی یا سرهنگ دومی و مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم است.
همچنین سنوات خدمت دانشجویان به هنگام ورود به دافوس باید حداکثر 24 سال باشد.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده