ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش مناسبات دفاعی با کشورها در شرایط متوازنضرورت هماهنگی وزارت دفاع و خارجه

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی وزارت امور خارجه، سردار سرتیپ حسین دهقان در همایش سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مربوط به برجام و اقتصاد مقاومتی، فرصتها و ظرفیتها این مطلب را بیان کرد.
وی با تشریح نتایج و دستاوردهای برجام با اشاره به چالش های مختلف در عرصه جهانی و منطقه ای اظهار داشت: شرایط فعلی برجام، موقعیت ویژه ای را با نظرداشت سیاست های بدخواهان در آمریکا و متحدان آنها در منطقه بوجود آورده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با شرایطی رو به رو است که قدرت های فزون طلب با رویکرد سلطه جویی، بی نظمی و جنگل گونه در صدد اعمال تبعیض و بی عدالتی نسبت به کشورها و ملت های آزاد و مستقل هستند.
دهقان افزود: ما می بایست با حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مولفه های رشد قدرت خود بتوانیم در شرایط منطقی و متوازن، مناسبات دفاعی را با کشورهای مختلف گسترش دهیم .
وی اضافه کرد: وزارت دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره الگوهای سنجیده بر اساس مدل همکاری مبتنی بر تعامل سازنده، شفاف و صادقانه را با کشورهای مختلف در دستور کار خود قرار داده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ضرورت هماهنگی و هم افزایی بین وزارت دفاع و وزارت امور خارجه گفت : ما امیدواریم در چارچوب شناخت چالش های پیچیده و چاره اندیشی نسبت به معضلات چند لایه ، با تشریک مساعی و رایزنی های تنگاتنگ بین دو وزارتخانه، بتوانیم همکاری های وزارت دفاع را همطراز با دیگر مناسبات جمهوری اسلامی ایران با تمامی کشورهای مختلف در اروپا و آفریقا ، آسیا و آسیای میانه در پرتو شرایط پسا برجام ارتقا بخشیم.
سیام **6084**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X