دوره عملی دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش در مشهد آغاز شد

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 77 پیروز ثامن الائمه(ع) خراسان در این مراسم گفت: دانشجویان باید به تجزیه و تحلیل تهدیدات مختلف فرامنطقه ای و گروههای تکفیری در مرزها بپردازند و راهبردهای دفاعی و ژئوپولیتیکی مختلف را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.
امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس مستندات پژوهشی و علمی عمل می کند لذا دانشجویان نظامی باید 'محورشناسی' جهت دسترسی به اهداف تعریف شده را در دستور کار داشته باشند
وی ادامه داد: این دانشجویان آینده ارتش هستند و در صورت موفقیت در این دوره در آینده مناصب فرماندهی عالی و میانی را عهده دارمی شوند.
50 دانشجوی دافوس در قالب دو گروه برابر برنامه های آموزشی عملی به مدت 10 روز در مشهد به تحلیل و بررسی و محورشناسی مرزهای جمهوری اسلامی می پردازند.
هر ساله 30 گروه از استادان و دانشجویان دافوس به استانهای مختلف اعزام می شوند که طی آن آموزشهای عملی در دستور کار دانشجویان قرار می گیرد.
گرچه شروع فعالیت دانشگاه فرماندهی و ستاد به سال 1314 بر می گردد اما در پی وقفه هایی چند ساله طی دورانهای مختلف در کار این مرکز آموزش عالی علوم نظامی، سال 1369 پس از تدوین و تصویب قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران و اوامر موکد فرماندهی معظم کل قوا و دانشگاههای فرماندهی و ستاد نیروهای زمینی، هوایی و دریایی در یکدیگر ادغام شدند و با نام دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران(دافوس آجا) در تابعیت ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران آموزش پرسنل منتخب را در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی و پشتیبانی خدمات رزمی را بر عهده دارد.
از شرایط عمومی پذیرش دانشجو در این دانشکده دارا بودن درجه سرگردی یا سرهنگ دومی و مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم است.
همچنین سنوات خدمت دانشجویان به هنگام ورود به دافوس باید حداکثر 24 سال باشد.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوره عملی دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش در مشهد آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X