ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دنبال ساماندهی معابر کول بری و بازگشایی دائمی آن در چارچوب مقررات هستیم

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در دومین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سنندج به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: معظم له در این فرمایشات اعلام فرمودند مبارزه با قاچاق منظور کولبری نیست و ما هم در استان کردستان در امر مبارزه با قاچاق کالا به دنبال برخورد با کول برها نیستیم.
او به برگزاری جلسات متعدد برای تصمیم گیری در مورد معابر کولبری استان کردستان در تهران اشاره کرد و گفت: به صورت مستمر پیگیر بازگشایی این معابر در چارچوب مقررات و ضوابط خاصی هستیم.
او با اشاره به اینکه معیشت بخشی از ساکنان مناطق مرزی استان کردستان از معابر کولبری تامین می شود اظهار کرد: معیشت و درآمد این افراد باید به نوعی تامین شود که در حال حاضر معابر کولبری تنها راه تامین معیشت آنها است.
او با اشاره به اینکه مسوولان دستگاه های مرتبط در تهران در حال تصمیم گیری برای وضعیت معابر کولبری هستند اظهار امیدواری کرد نتایج این تصمیمات به زودی اعلام شود و ما بتوانیم در چارچوب خاصی مرزهای استان را کنترل و مبادلات مرزی را انجام دهیم.
او از دستگاه های مرتبط با حوزه قاچاق کالا خواست تمام توان خود را در جهت مبارزه و مقابله با قاچاق سازمان یافته بگذارند.
زاهدی خواستار افزایش حساسیت در مورد ورود کالاهای قاچاق ممنوعه و همچنین مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی و دارویی شد و گفت: اولویت اول ستاد مبارزه با قاچاق کالا در استان کردستان باید مقابله با ورود کالاهایی باشد که با سلامت مردم به صورت مستقیم سر و کار دارد.
استاندار کردستان مرزها را در عین تهدید یک فرصت بسیار خوب در جهت مبادلات اقتصادی دانست و گفت: در تمام دنیا ، مرز هم تهدید و هم فرصت است که باید از فرصت های مرزی در راستای رونق اقتصادی بهره بگیریم.
زاهدی تاکید کرد مبادلات مرزی نباید بی حساب و کتاب باشد و همه کشورهای دنیا مرزهای خود را ساماندهی کرده اند و این ساماندهی باید در مرزهای کشورمان نیز انجام شود.
او تاکید کرد مردم ساکن در مناطق مرزی استان کردستان باید از فرصت ها و مزیت های موجود در مرز در راستای تامین معیشت و درآمد خود بهره مند شوند.
استان کردستان 227 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و اکنون چهار معبر کولبری در شهرستان های مرزی استان برای مبادلات اقتصادی باز است که از مهر سال 94 این معابر بسته شد و حدود یک ماه قبل با پیگیری های استاندار کردستان این معابر به صورت موقت بازگشایی شده است.
مبادلات رسمی اقتصادی شامل واردات، صادرات و ترانزیت کالا در استان کردستان نیز اکنون از طریق مرز رسمی باشماق مریوان انجام می شود.
3033/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده