ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرداخت مزایای بازنشستگان در اولویت دستگاه‌های اجرایی اصفهان قرار گیرد

استاندار اصفهان تسنیم 6 استاندار اصفهان با بیان اینکه شأن و منزلت بازنشستگان باید حفظ شود، گفت: پرداخت مزایای بازنشستگان باید در صدر اولویت‌های نخست دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به‌نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان، با اشاره به گزارش عملکرد درآمد و بودجه سال 94 استان اصفهان اظهار داشت: در سال 94، 5 هزار و 281 میلیارد تومان درآمد برای استان در قانون بودجه تصویب شده بود که 3 هزار و 804 میلیارد تومان آن تحقق یافت که معادل 72 درصد از درآمد است.

وی افزود: براساس این آمار استان اصفهان آخرین استان از نظر تحقق درآمد بوده که یکی از مهمترین دلایل آن رکود اقتصادی است.

استاندار اصفهان با اشاره به عدم تحقق حدود 30 درصد مالیات‌های استان اصفهان بیان کرد: متوسط عدم تحقق مالیات‌ها در کشور 15 درصد است که این رقم نشان می‌دهد مقدار درآمدی که برای استان اصفهان پیش‌بینی شده بود، بیش از ظرفیت استان است.

وی تصریح کرد: این آمار برای بخش خصوصی و کسانی که مشمول پرداخت مالیات هستند نیز این پیام را می‌دهد که استان اصفهان نسبت به دیگر استان‌ها 15 درصد در تحقق مالیات‌ها عقب است.

زرگرپور با اشاره به اینکه دو سوم مالیات‌های استان اصفهان به شرکت‌های بزرگ غیر‌خصوصی مربوط می‌شود، گفت: بخش خصوصی تنها یک سوم مالیات‌های استان را پرداخت می‌کند و این عدم تحقق نشان می‌دهد که واحدهای صنعتی بزرگ نتوانسته‌اند مالیات خود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به عملکرد بودجه خاطرنشان کرد: عملکرد بودجه در پایان سال در مقایسه با ابلاغ ابتدای سال بالغ بر 24.5 درصد رشد داشته و استان اصفهان یکی از استان‌هایی بوده که رشد اعتبارات هزینه‌ای خوبی را پشت‌سرگذاشته است.

استاندار اصفهان به شرایط سخت اقتصادی دولت در سال 94 اشاره و اظهار داشت: همه دستگاه‌ها در سال گذشته تا نیمه فصل چهارم با کمبود بودجه در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان روبرو بوده‌اند، ولی با کمک دولت و تلاش دولت مردان در بخش جاری 25 درصد عملکرد از ابلاغ پیشی گرفت و هیچ دستگاهی در سال 94 نبود که حقوق و مزایای کارمندان آن پرداخت نشده باشد.

وی با بیان اینکه مزایای بازنشستگان باید در اولویت نخست دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، افزود: چه در سیستم تخصیص و چه در زمینه مسائل مربوط به بازنشستگان باید موارد مربوط به این قشر را در اولویت قرار دهند تا هم شأن و منزلت آنان حفظ شود و هم مشکلات آنان به حداقل برسد.

زرگرپور با اشاره به گزارش عملکرد اعتبارات استانی بیان کرد: در مجموع 735 میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده بود که 38.5 درصد این اعتبارات تخصیص یافت و 31.8درصد نیز به نقدینگی رسید و برای نخستین‌بار در سال‌های گذشته ریالی از اعتبارات عمرانی در اعتبارات هزینه‌ای، هزینه نشد.

وی با اشاره به شرایط بسیار سخت دولت در سال گذشته تصریح کرد: در دولت گذشته سیاست‌های غلطی ایجاد شده بود که دولت یازدهم میراث دار آن‌ها شد و همچنین دولت با حجم وسیعی از انتظارات و مطالبات، صندوق‌های خالی و بی‌پولی مواجه بود که توانست آن‌ها را به خوبی مدیریت کند.

استاندار اصفهان با بیان مصوبات شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در اسفندماه 94، گفت: هریک از بندهای این مصوبات باید به کارگروه‌های شورای برنامه‌ریزی و دستگاه‌های مربوطه ارجاع و مصوبات آن‌ها را برای تصمیم‌گیری در شورای برنامه‌ریزی استان گزارش دهند.

به گزارش تسنیم، در این جلسه 40 مورد از مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان مورد تصویب قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده