ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیل و بیماری کشاورزان گلکار دزفول را متضرر کرده است

مسعود کرمی نژاد روز یکشنبه به ایرنا افزود:سیل اخیر موجب آبگرفتگی 30 هکتار از گلخانه های گل رز دزفول شد که این آبگرفتگی خسارت 100 درصدی به 450 هزار شاخه گل رز وارد کرد.
وی با بیان اینکه هیچیک از گلخانه های رز دزفول زیر پوشش بیمه نمی باشند گفت: میزان خسارت وارده سیل به گلخانه های گل رز دزفول سه میلیارد و 150 میلیون ریال برآورد شده است.
مسوول امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول گفت:در سال 93 نیز 33 میلیون شاخه گل رز در دزفول تولید شد که به دلیل بیماری میزان تولید گل رز به 20 میلیون شاخه گل کاهش یافت.
کرمی نژاد گفت:با توجه به اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی در خصوص مصرف بهینه آب در این رابطه تمهیداتی اندیشیده شده و جهت صنعتی کردن گلخانه های سنتی تسهیلاتی به تولیدکنندگان پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر درخواست صدور مجوز جهت صنعتی کردن گلخانه ها ارائه شده و در حال طی مراحل اداری است گفت:در گلخانه های سنتی از هر مترمربع بین 15 تا 18 شاخه گل برداشت می شود درحالی که در گلخانه های صنعتی در هر متر مربع بیش از 150 شاخه گل تولید خواهد شد و افزایش عملکرد قابل توجهی به دنبال خواهد داشت.
وی سطح زیر کشت گل رز دزفول را 280 هکتار و سطح زیر کشت گل مریم دزفول را 110 هکتار اعلام کرد و گفت:شهرستان دزفول در تولید گل مریم در رتبه نخست کشور و در تولید گل رز رتبه دوم کشور را دارد.
سالانه حدود 20 میلیون شاخه گل مریم در دزفول تولید می شود.
7278/6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده