ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهاسازی 400 هزار بچه ماهی در تالاب شادگان

ناجی نواصری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:با توجه به اهمیت احیاء مجدد ذخایر ماهیان تالابی در تالاب بین المللی شادگان، با مساعدت اداره کل شیلات استان خوزستان 400 هزار بچه ماهی از گونه های مختلف بومی شهرستان در تالاب رهاسازی شد.
نواصری از 'بنی، برزم، گطان، عنزه و شیربت' به عنوان گونه‌های رهاسازی شده در تالاب شادگان واقع در روستای صراخیه تالاب شادگان یاد کرد.
رئیس اداره شیلات شهرستان شادگان همچنین با بیان نقش تأثیرگذار تالاب شادگان در تولید ماهی، اشتغال صیادان و رونق تجاری در منطقه، افزود:خشکسالی، ورود پسماندهای کشاورزی، صنعتی و شهری، بالا رفتن شوری آب و تغییرات جوی از عوامل کاهش ذخایر آبزیان در این تالاب به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد:به منظور جایگزینی و افزایش گونه های ماهی های تالابی که با عوامل مخرب محیط زیست از بین می روند، این طرح حمایتی محیط زیستی آبزیان اجرا شد.
نواصری گفت:این تعداد بچه ماهی به منظور حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان، اشتغال و بهبود معیشتی ساکنان روستاهای اطراف تالاب و روستای گردشگری صراخیه رهاسازی شد و امیدواریم با حفاظت از محیط زیست آبزیان تالاب، رشد آبزیان فراهم شده و از اتلاف سرمایه های تالاب جلوگیری به عمل آید.
سال گذشته شش میلیون و 884 هزار بچه ماهی در تالاب رهاسازی شده است.
رها سازی بچه ماهی ها در تالاب شادگان با حضور خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان، میرزایی معاون آبزی پروری شیلات خوزستان، ناجی نواصری مدیر شیلات شادگان و نعمت الله آلبوغبیش نماینده فرمانداری شادگان و در نخستین مرحله رهاسازی بچه ماهی در منطقه دابویه هور شادگان، 350 هزار قطعه بچه ماهی عنزه و برزم از گونه های ماهیان بومی استان خوزستان رها سازی شد.
پیش بینی شده است که تا پایان امسال بیش از 18 میلیون قطعه بچه ماهی در تالاب ها، دریاچه های پشت سدها و منابع آبی استان خوزستان رهاسازی شود.
6010/6125

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده