ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جامعه از شدت فقر تب کرده

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به وارد شدن فشار اقتصادی به اقشار پایین جامعه در سال‌های اخیر، کمیته امداد را به مثابه دماسنجی دانست که وضع فقر در کشور را تب‌دار نشان می‌دهد.

به گزارش تسنیم، پرویز فتاح در حاشیه بازدید صبح امروز خبرنگاران از ساختمان جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص اینکه آیا می‌توان از آمار افراد تحت پوشش کمیته امداد در سال‌های اخیر، به هشداری در خصوص گسترش فقر رسید یا خیر اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و 750 هزار خانواده، معادل 3.5 میلیون نفر، مستمری‌بگیر کمیته امداد هستند که به این آمار باید 2 میلیون نفر خدمات گیرنده موردی را نیز افزود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: ما معتقدیم که کمیته امداد، سازمان بهزیستی و برخی از خیریه‌های بزرگ در کشور می‌توانند مثل دماسنج در جامعه عمل کنند و نشانه‌هایی از وضعیت اقتصاد جامعه ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر این دماسنج، تب را در جامعه نشان می‌دهد.

فتاح گفت: متأسفانه به دلیل وضعیت رکود اقتصادی و تورم در سال‌های اخیر فشار روی اقشار پایین جامعه زیاد شده ولی امیدواریم تلاش و قول دولت برای رونق اشتغال و اقتصاد کشور در سال جاری، ثمر دهد و وضعیت سرانه درآمد افراد جامعه ارتقا یابد.

افزایش وام مسکن، اشتغال و ازدواج مددجویان کمیته امداد/ بیمه تکمیلی و حوادث برای تمامی مددجویان

فتاح همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص افزایش خدمات‌دهی به افراد تحت پوشش کمیته امداد در سال جاری، گفت: امسال گرچه افزایش مستمری، برای مستمری بگیران نخواهیم داشت ولی خدمات خود به مددجویان را افزایش می دهیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در بخش مسکن، سقف وام مسکن را از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش دادیم و این درحالی است که اعتبارات این بخش را نیز به حدود دو برابر میزان قبلی رساندیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: همچنین در موضوع اشتغال نیز در جلسه اخیر شورای عالی اشتغال، از رئیس جمهور خواستار افزایش سقف وام اشتغال مددجویان شدم که با موافقت این شورا، سقف وام اشتغال 25 درصد افزایش یافت؛ البته علاوه بر افزایش سقف وام اشتغال، مقرر شده است تا این وام به دو برابرِ 120 هزار مددجویی که در سال گذشته از این وام بهره‌مند شدند، افزایش یابد.

فتاح اضافه کرد: علاوه بر این موارد سقف هدیه ازدواج و وام ازدواج زوج‌های جوان نیز افزایش یافت؛ این در حالی است که در سال جاری تلاش کردیم خدمات بهداشت و درمان را نیز تقویت کنیم و بر اساس این تصمیمات، تمام مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیمه تکمیلی درمان شده و تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده