ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردم تظاهرات سراسری را متوقف کنند؛ دولت پروژه «توتاپ» را به تعلیق در آورد

پرچم افغانستان شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان با تاکید بر حقوق یکسان افغانها، از مردم و دولت خواست تا با توقف تظاهرات سراسری و تعلیق پروژه توتاپ، از طریق مذاکره به راه حل مسالمت‌آمیز دست یابند.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در کابل، شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان صبح امروز با برگزاری نشستی موضع خود را در قبال خط انتقال نیروی برق آسیای مرکزی به این کشور موسوم به «توتاپ» از طریق ولایت بامیان اعلام کرد.

در این نشست که در کابل و با حضور رسانه‌ها و مطبوعات انجام شد، شورای احزاب جهادی و ملی افغانستان با خطاب قرار دادن دولت خواستار حقوق برابر برای تمام شهروندان این کشور شد.

این شورا از تمام مردم افغانستان و خصوصا مناطق مرکزی این کشور خواست تا از راه‌اندازی تظاهرات اعتراض‌آمیز نسبت به انتقال برق ترکمنستان از مسیر سالنگ که قرار است فردا در سراسر این کشور برگزار شود، را متوقف کنند.

شورای مذکور از مردم افغانستان خواست تا با عدم برگزاری این تظاهرات سراسری از فراهم آمدن فرصت مناسب برای اغتشاشگران و خرابکارانی که قصد ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی دارند جلوگیری کنند.

این شورا از جنبش روشنایی و دیگر جنبش‌های تأثیرگذار در این روند تقاضا کرد تا فردا از برگزاری تظاهرات سراسری علیه پروژه «توتاپ» خودداری کنند تا بتوانند بصورت مسالمت‌آمیز با دولت افغانستان به نتیجه برسند.

شورای عالی جهادی و ملی افغانستان از دولت این کشور نیز خواست تا زمان کسب راه‌حل مناسب از ادامه کار پروژه توتاپ دست نگهدارند و آن را به تعلیق درآورند.

شورای مذکور از جنبش روشنایی و دیگر جنبش‌های همسو برای راه‌اندازی تظاهرات فردا و همچنین دولت افغانستان خواست تا انعطاف بیتشری داشته باشند و با توجه به اصول و ارزشهای اسلامی به حل مشکلات بپردازند.

شورای عالی احزاب جهادی و ملی افغانستان اعلام کرد که آماده هر نوع همکاری و میانجیگری برای حل این مشکل است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده