ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمهوری آذربایجان برای دفاع از عنوان قهرمانی می آید

به گزارش ایرنا مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که از سال 1980 آغاز شده است، تیم های شرکت کننده پس از قرعه کشی به صورت تیمی با هم پیکارخواهند کرد و تیم هایی می توانند دراین مسابقات شرکت داشته باشد که جزو هشت برتر رده بندی اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته باشند از این رو تیم های ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان وآلمان در این رقابت ها شرکت دارند.
بر اساس قرعه کشی صورت گرفته تیم‌های روسیه، بلاروس، آلمان و قزاقستان در گروه یک قرار دارند و در گروه دوم نیز تیم‌های آذربایجان، ترکیه، اوکراین و ایران به مصاف هم خواهند رفت .
طی 33 دوره برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی، تیم روسیه در مجموع با کسب 18عنوان قهرمانی (12 بار با نام اتحاد جماهیر شوروی و 6 بار با نام روسیه)، هشت نایب قهرمانی و یک عنوان سومی، پرافتخار ترین تیم این رقابت هاست، تیم کوبا با چهارعنوان قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و دو مقام سومی درجایگاه دوم قراردارد و تیم ایران هم با چهار مقام قهرمانی، دو نایب قهرمانی و سه مقام سومی، رده سوم را به خود اختصاص داده است.
* کشتی فرنگی در جمهوری آذربایجان را تا قبل از جنگ جهانی دوم با عنوان 'کلاسیک' در این کشور می شناختند و پس از جنگ جهانی دوم به مرور مراحل تکامل و توسعه را طی کرد .
عارف نیفتولایف با کسب مدال طلای وزن 74 کیلوگرم مسابقات جهانی 1978 مکزیک نخستین مدال آور تاریخ کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان در مسابقات جهانی است.
فرید منصورف نیز با کسب مدال طلای وزن 66 کیلوگرم المپیک 2004 آتن نخستین مدال آور تاریخ کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان در المپیک است.
روشن بایراموف با 42 امتیاز و کسب یک طلای جهان دو مدال نقره جهان ویک مدال برنز جهان و دو نقره المپیک، برترین فرنگی کارجمهوری آذربایجان در مسابقات المپیک و جهانی براساس امتیاز دهی اتحادیه جهانی کشتی است اما این کشتی گیر در رقابت جام جهانی شیراز حضور ندارد .

* جمهوری آذربایجان در جام جهانی کشتی تا کنون میزبان نبوده است
طی 33 دوره برگزاری جام جهانی، جمهوری آذربایجان هرگزمیزبان این رقابت ها نبوده است و این تیم در بیست و نهمین دوره این رقابت ها که در سال 2011 به میزبانی شهر مینسک بلاروس برگزار شد نخستین عنوان خود را کسب کرد و پس از تیم های ایران، روسیه و بلاروس به مقام چهارم رسید.
* افتخارات جمهوری آذربایجان در جام جهانی
حاصل حضور تیم کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان در دوره های مختلف این رقابت ها، یک عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی، دو عنوان سومی و یک عنوان هفتمی است.
این تیم در دوره گذشته (سی و سومین دوره) که به میزبانی ایران برگزار شد برای نخستین بار فاتح این رقابت ها شد.

* ترکیب تیم آذربایجان در جام جهانی شیراز
59 کیلوگرم: کریم جعفر اف، ساکت گولیف و طالح ممدوف
66 کیلوگرم: اسلام بک دادوف، کامران ممدوف (قهرمان جوانان جهان و سوم اروپا) و المان مختاراف (قهرمان جوانان جهان)
71 کیلوگرم: رستم علی اف و روحین میکائیل اف
75 کیلوگرم: شامیستان گولوزاده و رفیق حسین اف (قهرمان اروپا و نایب قهرمان بازی های اروپایی)
80 کیلوگرم: امین احمد اف (برنز المپیک لندن) و التون وزیرزاده
85 کیلوگرم: اسلام عباس اف (قهرمان جوانان جهان)، شهریار محمداف و فواد علی اف
98 کیلوگرم: اورخان نورایف (قهرمان جوانان جهان)، تورمان ایوب اف و آدام بک شیدوکوف
130 کیلوگرم: اویان نظریانی
سی و چهارمین دوره رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی روزهای سی ام و سی و یکم اردیبهشت ماه جاری در سالن شهید آیت الله دستغیب شیراز با حضور هشت تیم برتر دنیا برگزار می شود.
7368 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده