ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استقبال ناشران از برگزاری مجدد نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب

حجت الاسلام میثم امرودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آمار اعلام شده، جمعیت شرکت کننده در این نمایشگاه بیش از سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه نخستین سال بهره برداری از این نمایشگاه در شهرآفتاب بوده است گفت: با توجه به سال اول برگزاری نمایشگاه کتاب در مجموعه شهر آفتاب مشکلاتی نیز شکل گرفته که به مرور نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد ولی در مقایسه با خلق عظمتی که امسال در این مکان رخ داد این مشکلات تقریبا ناچیز بوده است.
حجت الاسلام امرودی در پاسخ به انتقاد برخی که چرا این نمایشگاه در خارج از شهر تهران بنا شده است، افزود: با توجه به نمایشگاه هایی که در کشورهای خارج برگزار می شود چند مورد سراغ دارید که در داخل شهر این تاسیسات شکل گرفته باشد.
وی به سه نگرانی مسئولان پیش از افتتاح نمایشگاه اشاره کرده و گفت: این سه مشکل اساسی در نمایشگاه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز آن را مطرح کرد این بود که آیا این مکان برای زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب آماده می شود، آیا ناشران کتاب و علاقمندان به کتاب از آن استقبال خواهند کرد.
حجت الاسلام امرودی افزود: حضور قابل توجه انتشارات داخلی و خارجی در این نمایشگاه و اظهار رضایت ناشران داخلی برای برگزاری مجدد این نمایشگاه در سال آینده این نگرانی را از بین برد.
وی افزود: براساس آمار اعلام شده جمعیت شرکت کننده در این نمایشگاه بیش از دوره های گذشته در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.
حجت الاسلام امرودی با اشاره به اینکه حجم ارائه خدمات رایگان به مردم تاکنون سابقه نداشته است، گفت: همزمان با انتقال نمایشگاه کتاب به شهر آفتاب و ادامه اجرای عملیاتی عمرانی، خدمات عمومی به صورت رایگان مانند حمل و نقل عمومی، مرکز فوریت های آسیب اجتماعی و خدمات تفریحی، فرهنگی و ورزشب در مسیر بین راهی نمایشگاه راه اندازی و در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.
وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین وزیر ارشاد و شهرداری تهران گفت: براساس این تفاهم نامه تا سال 1400 سالن این نمایشگاه به صورت رایگان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است که به نوعی کمک به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه شود.
وی افزود: بر اساس پیشنهاد شهردار تهران و موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این کمک به ناشران کتاب به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی تعلق گرفته است.
وی در مورد برگشت این مبالغ به ناشران کتاب گفت: با توجه به برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه رمضان امسال، پیشنهاد شهرداری تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این بود که این مبالغ به چرخه شبکه نشر کتاب قرآنی ارائه شود که وزیر ارشاد اسلامی نیز اعلام کردند بررسی این موضوع را در دستورکار خود قرار داده است.
وی در مورد طرح جامع شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: در ادامه کارهای عمرانی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب که جزو برنامه های کاری شهرداری تهران است، مراکز اقامتی، تفریحی و ورزشی نیز در حال احداث است.
تهرام/1699 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده