ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طهایی: در بخش زیرساخت های فرهنگی البرز دغدغه داریم

به گزارش ایرنا، سیدحمید طهایی روز یکشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز افزود: باید هر چه سریعتر نسبت به پیش بینی زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی استان البرز اقدام کرد .
وی بیان داشت : پیگیری جانمایی زمین کتابخانه مرکزی استان از طریق راه و شهرسازی و مکاتبه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار انجمن کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.
طهایی ادامه داد: بنای ارتقاء سطح کتابخوانی با پیشنهاداتی که ارائه شده باید این باشد که چطور ایده ها را عملی و اجرایی کرد.
وی با بیان اینکه تحقق دولت الکترونیک راهبردی اساسی است که به جد در دستور کار قرار داده ایم با طرح این سئوال که آیا وای فای و اتصال به شبکه اینترنت دغدغه اصلی ما برای ترغیب جوانان به کتابخوانی است؟ اعضای این انجمن را به تأمل فراخواند.
استاندار البرز گفت: شاید بتوان در مراکز عرضه کتاب و کتابخانه ها همچنین ایجاد کافه کتاب ها با برگزاری نشست های نقد و بررسی کتاب، زمینه های ترغیب به خواندن کتاب را ایجاد کرد.
طهایی همچنین با اشاره به استقرار ایستگاه های مطالعه در نقاط مختلف که خود زمینه ساز ترغیب به کتابخوانی است، افزود: باید راهکارهایی را اندیشید که چطور کتاب هایی که در قفسه های ایستگاه های مطالعه خاک می خورد، با استقبال کتابخوانان همراه شود و حتی شاهد پرواز کتاب از این ایستگاه ها نیز باشیم چرا که دغدغه بازگشت عدم بازگشت کتاب ها با هدف تأثیرگذاری بر مخاطب به نوعی جبران می شود.
وی همچنین تجارب حضور خود در کتابخانه های خارج از کشور را در مقایسه با کتابخانه های عمومی امروزی مورد اشاره قرار داد و گفت: فرهنگ کتابخوانی در کشورهای پیشرفته دنیا متفاوت تر از آن چیزی است که شاهد آن هستیم.
طهایی ادامه داد: امروز کتابخانه های کشورهای دنیا مملو از کتابخوان است و علاقه مندی به مطالعه اتفاقی جهانی است، حال با این رویه چطور می توانید شما اعضای کتابخانه ها با تخصصی که در اختیار دارید، جوانان، کارمندان و سایر اقشار را با فرهنگ کتاب خواندن همراه کنید.
وی در ادامه با بیان اینکه طبق سند سیاست ها و شاخص های برنامه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور سال 95 سال خواندن نامگذاری شده است،افزود: باید سوژه های کتابخوانی را در نشست ها، جلسات، مساجد، پایگاه های بسیج و مراکزی که جوانان گردهمایی دارند ترویج و گسترش داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه پیگیری تحقق مصوبات قبل را به استاندار البرز گزارش داد.
پانزدهمین نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز با مرور سند سیاست ها و شاخص های برنامه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مقایسه بندهای آن با وضعیت شاخص های کتابخانه ای استان، همچنین ارائه دیدگاه های مشاور عالی استاندارالبرز در ترویج فرهنگ کتابخوانی، طرح دغدغه های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضا همراه بود.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده