ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام حسین(ع) در انجیل قبل از تحریف چگونه توصیف شده‌اند؟

شیعه نیوز: قبل از تحریف در دست‌رس ما نیست، البته روایات ما گویای این مطلب هستند که اسامی پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله)، علی، فاطمه، حسن و حسین (علیه السلام)  در زبور، تورات و انجیل آمده است: امام رضا (علیه السلام)  در سفری که به بصره داشتند در مجلسی در حضور مردم و دانشمندان ادیان و مذاهب بر بالای منبر رفتند پس، از سخنان و پرسش و پاسخ، سفر[۱] اول از زبور را خواند. تا این‌که به نام محمّد، على، فاطمه و حسنین  (علیه السلام)  رسید. فرمود: اى رأس الجالوت[۲]! تو را به خدا! آیا اینها در زبور داود نیست؟ …

رأس الجالوت گفت: آرى، عین مطالب و نام‌‌ها در زبور آمده است.
حضرت فرمود: تو را به حق ده معجزه‌‏اى که خداوند بر موسى بن عمران اعطا نمود، قسم مى‏‌دهم، آیا این پنج تن، در تورات به عدل و فضل توصیف نشده‏‌اند؟
گفت: آرى، و کسى که منکر آن شود به خدا و پیامبرانش کافر گردیده است. امام رو به او کرد و فرمود: فلان سفر از تورات را بیاور و شروع کرد به خواندن.
رأس الجالوت از خواندن و فصاحت و بلاغت حضرت، تعجّب کرد. وقتى امام به نام مقدس محمّد(صلی الله علیه وآله) رسید، رأس الجالوت گفت: آرى، اینها احماد و دختر او، الیا، شبر و شبیر هستند که معناى آن به عربى مى‌‏شود: محمّد، فاطمه، على، حسن و حسین.

… حضرت، سفر سوم از انجیل را گرفته و خواند، تا رسید به نام پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله)، سپس رو به جاثلیق[۳] نموده، فرمود: این پیامبرى که در این‌جا توصیف شده است، کیست؟ جاثلیق گفت: او را توصیف کن.

حضرت فرمود: چیزى از خود نمى‌‏گویم، بلکه توصیف خدا را ذکر مى‌‏کنم؛ او صاحب ناقه و عصا و کسا مى‌‏باشد، پیامبر امّى است که نام مبارک او در تورات و انجیل نوشته شده، امر به معروف و نهى از منکر مى‌‏کند و حلال و حرام خدا را بیان مى‏‌نماید. طیّبات و پاکی‌‌ها را حلال و خبائث و ناپاکی‌‌ها را حرام مى‌‏نماید. تکالیف و گناهان سخت را بر مى‌‏دارد. و زنجیرهایى را که مانع از پیمودن راه رستگارى و طریق عدل و مستقیم مى‌‏‌شوند، از بین مى‌‏برد. اى جاثلیق! تو را به حق عیسى- که روح خدا و کلمه او بود- آیا در انجیل این توصیفات را براى این پیامبر ندیده‌‏اى؟

جاثلیق سرش را پایین انداخت و دانست که اگر انکار کند، کافر خواهد شد. بعد گفت: آرى، این صفات در انجیل هست و عیسى (علیه السلام)  نام این پیامبر را آورده است.
امام فرمود: اکنون که انکار نکردى و به این مطالب اقرار نمودى، سفر دوم انجیل را نیز بیاور که در آن‌‌جا نام آن پیامبر و جانشینش على (علیه السلام)  و نام دخترش فاطمه و فرزندانش حسن و حسین  (علیه السلام)  ذکر شده است.[۴]


[۱]. سفر به کسر سین و سکون فا، به جزئى از اجزاى تورات و انجیل می‌‌گویند.
[۲]. «رأس الجالوت» بزرگ یهود و دانشمند آنان بود.
[۳]. «جاثلیق» رئیس نصارى(مسیحیان) در ممالک اسلامى بود. و لغت آنها سریانى بود.
[۴]. ر ک: راوندی، قطب الدین، الخرائج و الجرائح، ج ‏۱، ص ۳۴۱ – ۳۴۹، مدرسه امام مهدى‏، چاپ اول، قم، ۱۴۰۹ق.‏انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X