ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم تقویت تعامل و همکاری پلیس پیشگیری و بین الملل

به گزارش مشرق، سردار مهدی معصوم بیگی در جلسه تعامل پلیس پیشگیری و پلیس بین الملل ناجا كه با حضور روسا و فرماندهان در سالن جلسات پلیس اینترپل برگزار شد، گفت: مدیریت راهبردی (آرمان، چشم انداز، ماموریت) از اهداف كلانی است كه برای تحقق آن باید به محیط بیرونی و فرصت ها توجه كرد.
 
جانشین پلیس پیشگیری ناجا افزود: خلق فرصت های جدید و ایجاد همگرایی از اهداف پلیس پیشگیری است كه با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه پلیس بین الملل ناجا این فرصت برای پیشبرد هرچه بهتر ماموریت ها وجود دارد.
 
وی جایگاه پلیس اینترپل را به عنوان تنها ضابط و كانال رسمی پلیس ایران در بخش بین الملل مهم دانست و گفت: پلیس بین الملل به عنوان تنها مرجع مقتدر و كارآمد كه دارای نفوذ اطلاعاتی- پلیسی به روز از كشورهاست باید بیشتر معرفی و شناخته شود.
 
سردار معصوم بیگی بیان کرد: با توجه به چشم انداز پلیس در سال ۱۴۰۴، پلیس بین الملل می تواند نسبت به معرفی توانایی ها و شایستگی های پلیس جمهوری اسلامی ایران نقش موثر و محوری ایفا كند.
 
برخورد با جرایم سازمان یافته فراملی و صدور گواهی عدم سوء پیشینه
 
در ادامه سردار مسعود رضوانی ، به تشریح مطالبی در خصوص ظرفیت های موجود در سازمان اینترپل، خدمات منحصر به فردی كه تاكنون انجام گرفته و اختیارات و تعامل گسترده بین المللی این پلیس در راستای پیشگیری و كشف جرم پرداخت.
 
رئیس پلیس بین الملل ناجا جرایم را همانند بیماری های واگیرداری دانست كه به اطراف خود سرایت می كنند و ادامه داد: ما باید به عنوان پلیس كشور، در مقابل جرایم سازمان یافته اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم.
 
وی از صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای اتباع جمهوری اسلامی خارج از كشور خبر داد و افزود: با تعامل و همكاری پلیس پیشگیری، پاسخگویی متقاضیان به حداقل زمان ممكن رسیده است.
 
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد كارگروهی تشكیل و یك رابط از هر پلیس جهت تبادل اطلاعات و انتقال تجارب معرفی شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده