ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک لشگر بیکار و آسیب‌های اجتماعیبه اندازه کافی فرصت‌سوزی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی حدود ۲۰ سال پیش در شرق آسیا اتفاق افتاد که موجب رشد اقتصادی این منطقه شد لذا اقتصاد مقاومتی واژه ای علمی و اثبات شده است.

وی با یادآوری اینکه موضوع اجرای اقتصاد مقاومتی از اواخر سال ۹۲ جزو تاکیدات رهبر انقلاب بوده است، افزود: در این مدت انواع چکش های کارشناسی روی بحث اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و اقتصاددان های زیادی در این خصوص اظهار نظر کردند که بعد از سیر کار کارشناسی رویکردهای اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری در قالب ۲۴ بند مطرح شد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اکنون همگی به این اجماع رسیده اند که مشکل اصلی کشور مشکل اقتصادی است، ادامه داد: این اجماع با محوریت مقام معظم رهبری در کشور صورت گرفته که برای دولت یک فرصت بوده تا بتواند با تحقق اقتصاد مقاومتی رونق اقتصادی را در کشور ایجاد کند.

بازوند با تاکید بر اینکه ایجاد رونق اقتصادی باید توام با سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد، تصریح کرد: استان لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان به عنوان استان های الگوی بحث اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده اند لذا از این فرصت ایجاد شده برای رفع مشکلات اقتصادی استان باید بخوبی استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به فرصت پیش آمده برای لرستان تمام دستگاه های اجرایی می توانند موانع سر راه خود از جمله موانع تسهیلاتی، اداری، مالیاتی، بیمه ای و ... را برداشته و شرایطی ایجاد کنند که منجر به رونق اقتصادی شود زیرا به اندازه کافی در موضوع مباحث اقتصادی در استان فرصت سوزی شده است.

پیدا نکردن چارترکننده هواپیما برای فرودگاه خرم آباد جای تاسف دارد

استاندار لرستان مردمی بودن و خودباوری را از رویکردهای اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: اگر اجماعی که در کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد شده در لرستان نیز صورت گیرد شاهد جهش خوبی در اقتصاد استان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی باید رونق اقتصادی ایجاد شود، ادامه داد: با وجود یک لشگر بیکار نمی توان توقع داشت که آسیب اجتماعی وجود نداشته باشد لذا باید با ایجاد رونق اقتصادی نرخ بیکاری را کاهش داده و آسیب های اجتماعی رفع می شود.

استاندار لرستان به کاهش تعداد پروازهای مشهد اشاره کرد و گفت: اینکه ما در استان نمی توانیم یک چارتر کننده هواپیما پیدا کنیم جای تاسف دارد و این به دلیل فقر بخش خصوصی استان است.

بازوند افزود: حدود یکماه پیش از یک هلدینگ تورگردانی در اصفهان خواسته شد به عنوان چارتر کننده استان باشند که اعلام کردند نمی توانند این کار را انجام دهند لذا مجبور شدم یک چارتر کننده از مشهد بیاورم که این خود یک ضعف بزرگ است.

وی با بیان اینکه بسیاری از هزینه های اجتماعی در استان های دیگر توسط بخش خصوصی پرداخت می شود، اضافه کرد: فولاد مبارکه اصفهان به عنوان یک بخش خصوصی سالانه حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه اجتماعی شهر اصفهان را پرداخت می کند لذا باید خلاء موجود را با دعوت از بخش خصوصی در لرستان پر کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده