ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز عملیات احداث جاده پاشنه زاگرس اتصال شمال خوزستان به اصفهان

عبدالحسین پوررکنی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طرح عمرانی و بزرگ جاده پاشنه زاگرس به منظور اتصال شمال خوزستان به اصفهان طراحی شده که به دلیل عبور از مناطق کوهستانی،  رشته کوه زاگرس به طرح پاشنه زاگرس معروف شده است.

وی با اشاره به برگزاری یک نشست به منظور بررسی مشکلات و موانع اجرای این طرح راهسازی، افزود:  اجرای فاز اول طرح جاده پاشنه زاگرس به طول بیش از ۲۰۰ کیلومتر آغاز شده که مدت اجرای این طرح ۴۰ ماه است.

پوررکنی اعتبار صحیح این پروژه را مشخص نشده عنوان کرد و گفت: پیمانکار در حال حاضر مشغول تعریض جاده آوج به سمت سه راهی سیاه منصور است که با توجه به صعب العبور بودن منطقه اعتبار مورد نیاز توسط اداره راه و شهرسازی و شرکت نفت تامین و در زمان مقرر باید تکمیل شود.

معاون عمرانی فرماندار دزفول با بیان اینکه باند فعلی جاده سیاه منصور حدود شش متر است که با اجرای این پروژه به ۱۱ متر با یک و نیم متر شانه تعریض خواهد شد، تصریح کرد: همچنین در این بخش اختلاف سطح، موج و پیچ های جاده حذف خواهند شد که این امر در کاهش مسافت و سهولت در تردد تاثیر زیادی دارد.

وی عنوان کرد: از آنجا که بخشی از این طرح در ۱۱ هکتار از اراضی ملی و شش کیلومتر اراضی محدوده جهاد کشاورزی اجرا خواهد شد بنابراین این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمرانی فرماندار دزفول با بیان اینکه اجرای شش کیلومتر از این طرح در محدوده اراضی جهاد کشاورزی و نیز کشاورزان منطقه است، یادآور شد: بنابراین این امر نیاز به مجوز کمیسیون تبصره یک قانون و تغییر کاربری دارد که باید در این خصوص اقدام شود.

پوررکنی با بیان اینکه برای اجرای این طرح باید کشاورزان شناسایی شده و با پرداخت قیمت روز اراضی مذکور نسبت به مصالحه با آنها اقدام کرد، افزود: ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب در مسیر اجرای این طرح وجود دارد که در آینده مشکلاتی ایجاد خواهد کرد و باید در این خصوص چاره اندیشی کرد.

وی در پایان، این طرح را در چهار قطعه تقسیم بندی کرد که قطعه اول آن از شهر حسینیه در اندیمشک آغاز و تا سه راهی شهیون دزفول ادامه دارد ضمن اینکه قطعه دوم از سه راهی شهیون تا روستای گاومیر، قطعه سوم از روستای گاومیر تا سردشت و قطعه چهارم از روستای ایسپره سردشت تا لالی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده