ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش سن اعتیاد و گرایش زنان به موادمخدر در اراک نگران‌کننده است

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فراهانی صبح یکشنبه در نشست ستاد ساماندهی جوانان اراک اظهار داشت: آموزش در خانواده ها باید از آموزش و پرورش پیگیری شود و این نهاد فرهنگی و آموزشی در این زمینه وظیفه ای سنگین بر عهده دارد و

وی افزود: ایجاد و برگزاری برنامه های نشاط آور باید در دستور کار همه دستگاه های فرهنگی قرار گیرد.

فراهانی بیان داشت: عوامل آسیب ها در جامعه باید ریشه یابی شود چرا که اگر روند به این نحو پیش رود آمار اعتیاد روز به روزافزایش خواهد یافت و کنترل موضوع دشوار می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک تصریح کرد: باید با ایجاد فضای شاد و نشاط آور در چارچوب قوانین نظام، شرایط جذب جوانان را به سمت و سوی فضای سالم مهیا کرد چرا که جوانان نیازمند فضای سالم و نشاط آورهستند.

فراهانی خاطرنشان کرد: همه دستگاه های مرتبط با مسائل فرهنگی و ورزشی باید برای تابستان و زمان فراغت دانش آموزان برنامه ریزی کارشناسی انجام دهند.

وی افزود: روحانیت در مناطق حاشیه نشین با استفاده از فضای مساجد می تواند در پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و سالم سازی محیط زندگی جوانان و خانواده ها با ابتکار عمل موثر واقع شود.

برنامه های اوقات فراغت جوانان باید بازنگری شود

در ادامه جلسه، عابد حقدادی، رئیس اداره ورزش و جوانان اراک با اشاره به برخی از نواقص در برنامه های اوقات فراغت سال گذشته و نیاز به بازنگری در آن اظهار داشت: دستگاه های مرتبط با ستاد ساماندهی جوانان اراک و اعضای این ستاد نسبت به تدوین برنامه های اوقات فراغت تابستان دانش آموزان و ارائه آن به اداره ورزش اقدام کنند.

وی در مورد هفته جوان نیز گفت: در سال جاری برای این هفته برنامه های متنوعی تدارک دیده شده که برپایه ایجاد نشاط و امید در جوانان پایه ریزی شده است.

حقدادی افزود: هم اکنون ۲۰ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در اراک فعال هستند و در سال گذشته ۱۲ سمن در حوزه جوانان ایجاد شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان اراک گفت: سال گذشته ۱۴۰ پایگاه اوقات فراغت در اراک برای جوانان تدارک دیده شده بود و امسال این تعداد به ۲۰۰ پایگاه افزایش خواهد یافت.

حقدادی همایش ورزش صبحگاهی با شعار «جوان، ورزش، محیط زیست و نشاط اجتماعی»، مجمع عمومی سمن نواندیشان جوان، اختتامیه دوره آموزشی کلینیک کنترل خشم و آغاز به کار طرح خانه امید، کارگاه آموزشی ارتباط موثر والدین و فرزندان و تربیت دینی و برنامه های ورزشی روستایی را از مهمترین برنامه های هفته جوان سال جاری اعلام کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده