ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رفع تصرف از حریم رودخانه سد ارداک برای تامین آب شرب

به گزارش  خبرنگار مهر،  قاضی غلامعلی صادقی صبح یکشنبه، در بازدید از سد ارداک اظهار کرد: گزارش هایی دریافت شده مبنی بر تصرف حریم سد ارداک و ساخت وسازهای غیرمجاز در بالادست این سد که نتیجه آن آلودگی آب این سد و تهدید سلامت شهروندان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این سد بخشی از آب شرب شهر را تامین خواهد کرد لازم است در پی حمایت از حقوق بیت المال برخورد جدی با متصرفان صورت گیرد.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال خراسان رضوی افزود: این سد آب شرب را تامین می کند درحالی که ساخت باغ ها و تفرجگاه ها در بالادست و حریم رودخانه آن موجب می شود فاضلاب تولید شده به این سد ریخته شود و سلامت مردم با خطر جدی مواجه شود.

وی افزود: طی بازدیدی که از این سد داشتیم صحت گزارشات واصله تایید شد و کارشناسان مربوطه اذعان دارند اگر رفع تصرفات هرچه زودتر صورت نگیرد آب این سد از حالت شرب خارج می شود و میلیاردها تومان بودجه ای که برای ساخت این سد در راستای تامین آب آشامیدنی برای مردم و آسودگی خاطر آنان شده است به هدر می رود.

دادستان مشهد گفت: متاسفانه سازمان هایی از جمله آب منطقه ای، منابع طبیعی و تا حدودی محیط زیست در حفاظت از اراضی اطراف این سد کوتاهی کرده اند و شركت آب و فاضلاب روستایی هم که وظیفه سازماندهی فاضلاب روستاهای بالا دست را دارد به این ماموریت خود به درستی عمل نکرده است، لذا زمین خواری ها زمانی رخ می دهد که سازمان های مسئول در رابطه با وظایف پیشگیرانه خود کوتاهی کنند.

وی تصریح کرد: به زودی شورای حقوق بیت المال استان جلسه ای تشکیل خواهد داد و طی چند روز آینده مصوبات آن را اجرایی خواهیم کرد تا نگرانی مدعی العموم در خصوص تهدید علیه بهداشت عمومی و نگرانی مردم درباره تامین آب شرب مشهد رفع شود.

صادقی بیان کرد: متصرفان و زمین خوارانی که با سوء استفاده از موقعیت، دست به تصرف اراضی ملی زده اند نیز خسارت این عمل خود را پرداخت خواهند کرد و در درجه اول باید خودشان در اعاده وضع رودخانه و اراضی بالای سد به حال سابق تلاش کنند و آب فاضلاب روستایی هم با فوریت، نسبت به ساماندهی فاضلاب روستاهای مذكور برای ارتقای سلامت محیط و رفع مخاطرات ناشی از ان اقدام كند.

گفتنی است در این بازدید اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی نیز دادستان مشهد را همراهی می کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده