ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بخش خصوصی ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی فعال سازی یک هزار و 74 واحد راکد هدف گذاری شده است

به گزارش ایرنا مجید خدابخش یکشنبه در جمع فرمانداران شهرستان های استان افزود: لازم است طرح ها و برنامه های اقتصادی موفق شهرستان ها به منظور انتقال تجربه های موفق تدوین و به سایر شهرستان ها و حتی خارج از استان معرفی شود.
وی با شاره به هدف گذاری رونق اقتصادی در چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در اجرای اقتصادمقاومتی در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فعال سازی یک هزار و 74 واحد صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل هدف گذاری شده است.
استاندار اردبیل تصویب 130 میلیارد ریال تسهیلات بدون بهره برای تعاونی زعفران کاران گرمی مغان با ضمانت کارت یارانه 300 عضو آن را نمونه ای موفق از ترغیب بخش خصوصی برای ارتقای تولید داخلی اعلام کرد و احیای ظرفیت های اقتصادی شهرستان ها را ضروری دانست.
خدابخش از فرمانداران شهرستان های استان خواست همزمان با پیگیری اجرای بندهای اقتصادمقاومتی، قابلیت ها و مشاغل بومی حوزه مدیریت خود را با استفاده از ظرفیت های آن عملیاتی کنند.
به گفته وی، قانون 60 ماده ای رفع موانع تولید مصوب سال گذشته در اختیار فرمانداران گذاشته شده است و بندهای اقتصادمقاومتی باید در قالب قانون یادشده عملیاتی شود.
وی افزود: در کل کشور برای تحقق اقتصادمقاومتی 12 برنامه ملی از سوی وزارتخانه های مختلف تدوین شده است و در استان ها و به تبع آن شهرستان ها نیز باید برش های استانی و شهرستانی آن احصاء و اجرا شود.
استاندار اردبیل اظهار کرد: فرمانداران باید ضمن مطالعه و مرور مستمر بندهای سیاست اقتصادمقاومتی، با ارایه ایده های نو برای فعال کردن ظرفیت های اقتصادی و درآمدزایی شهرستان ها ابتکارعمل و خلاقیت نشان بدهند.
خدابخش همچنین افزود: صداوسیما مسوول گفتمان سازی سیاست اقتصادمقاومتی در جامعه است و کشور با تحقق بندهای اقتصادمقاومتی به تدریج از وابستگی به درآمدهای نفتی رها خواهد شد.
ارژنگ عزیزی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری اردبیل نیز در این جلسه گفت: برش استانی برنامه های 18 دستگاه اداری استان منطبق بر اقتصادمقاومتی نهایی شده است و برای قطعی شدن برنامه های سایر دستگاه ها تلاش می شود.
وی افزود: در این راستا فرمانداران باید برای بهره مندی از ظرفیت برنامه های مصوب اقتصادمقامتی، سهم شهرستان های خود را از دستگاه های اداری استان تعقیب کنند.
کارگروه اقتصادمقاومتی استان اردبیل در سال گذشته 13 جلسه را برگزار کرده بود.
7124/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده