ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار هندیجان: جلوگیری از تردد ماهیگیران به دریا پذیرفتنی نیست

سید مهران رفیعی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هندیجان یکی از مناطق مرزی خوزستان با 95 کیلومتر مرز آبی است که در جنوب این استان قرار گرفته و نبود صنایع در شهرستان موجب شده تا عده زیادی از مردم این شهر شغل صیادی را که یکی از مشاغل سخت می باشد برای امرار معاش و تامین مخارج خانواده انتخاب کنند.
وی افزود: در این شهرستان 780 فروند قایق صیادی، 400 فروندلنج تجاری و 168 فروند لنج صیادی به کار مشغول هستند و جمعیتی در حدود هفت هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم از این راه امرار معاش می کنند.
رفیعی ادامه داد: از این تعداد 380 فروند قایق دارای مجوز و 400 فروند فاقد مجوز صید می باشند که گذشت زمان ، افزایش جمعیت و نبود شغل برای جوانان موجب افزایش تعداد قایق های فاقد مجوز شده است.
فرماندار هندیجان گفت: معیشت 2500 خانوار در این شهرستان بندری به دریا وابسته است و ایجاد مشکل در این حوزه می تواند مسائل اجتماعی گسترده ای در این شهرستان ایجاد کند.
وی افزود: سازمان شیلات ایران به منظور حفظ ذخایر دریایی از سال 1379 تاکنون مجوز صید برای قایق های صیادی صادر نکرده است در حالی که فقدان صنایع و شغل جایگزین در شهرستان های محروم راه حلی جز صیادی برای قشر کم درآمد باقی نمی گذارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان هندیجان گفت: حدود دو ماه است به یکباره و بدون اینکه راهکار جایگزینی برای اشتغال این افراد سنجیده شود به علت فقدان مجوز صید ، از تردد این قایق ها در فصل صید توسط دریابانی به دریا جلوگیری به عمل آمده است.
رفیعی ادامه داد: این قایق های فاقد مجوز خود منبع در آمد بسیاری از خانوارهای این شهرستان هستند و جلوگیری از تردد آنها به دریا سبب اعتراض های گسترده این قشر محروم شده است.
وی گفت: این صیادان در چندین مورد خواستار رسیدگی به مشکلات خود شده اند اما با اصرار شیلات مبنی بر عدم صدور مجوز و جلوگیری از تردد به دریا توسط دریابانی کماکان این مشکل به قوت خود باقی است.
وی ادامه داد: لازم است مسئولان امر در شیلات و دریابانی هرچه سریعتر برای جلوگیری از مشکلات اجتماعی نسبت به حل موضوع یا ارائه راه حل جایگزین اقدام نمایند.
شهرستان هندیجان با جمعیت 45 هزار نفر در جنوب خوزستان و در کنار خلیج فارس واقع شده و یکی از بنادر مهم استان می باشد.
7163/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده