ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توزیع پنج هزار و 331 تن کود بهاره بین کشاورزان هشترود

اسماعیل کریمی اصل، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کود ازت در تولید گندم از اولویت ویژه ای نسبت به سایر کودها برخوردار بوده و استفاده مناسب از آن برای افزایش تولید گندم از ضرورت های کشت و داشت این محصول است.
وی اظهار کرد: برای افزایش پروتئین دانه گندم، عملکرد در واحد سطح و استفاده از روش های صحیح زراعی با توجه به شرایط اقلیم منطقه و زمان بندی دقیق مصرف کودهای شیمیایی به خصوص ازت علاوه بر حصول حداکثر عملکرد محصول، مشکل کمبود پروتئین گندم را نیز تا حدودی مرتفع می کند.
وی، میانگین مصرف کود سرک در هشترود را با توجه به شرایط اقلیم و خصوصیات خاک های منطقه در مزارعی که بهره برداران در زمان کاشت از کودهای اوره استفاده کرده اند، 30 کیلوگرم در هکتار و در صورت استفاده نکردن اوره در فصل کاشت 50 تا 70 کیلوگرم در هکتار با توجه به میزان بارندگی و شرایط اقلیم توصیه کرد.
کریمی اصل، یادآور شد: سهمیه تخصیص یافته کود سرک به این شهرستان دو هزار و 326 تن بوده که بیش از دو برابر آن یعنی حدود پنج هزار و 331 تن جذب و در بین بهره برداران توزیع شده است.
شهرستان هشترود حدود 85 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که پنج هزار هکتار آن را باغات به خود اختصاص داده است.
در این شهرستان سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم بوده و به علت تولید بیشترین میزان این محصول به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت دارد.
7486/8023/6183

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده