ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشریح برنامه‌های سازمان فنی‌وحرفه ای در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

مهارت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، برنامه های این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمد امین سازگارنژاد ، معاون وزیر و رییس این سازمان در جلسه مذکور تأکید کرد: تمام ارکان نظام، نگاه جامع الاطرافی نسبت به آموزشهای مهارتی و تخصیص منابع در این حوزه داشته باشند .

وی بیان داشت: با سهم یک درصدی از بودجه امور آموزش کشور ، انتقال مهارت به منابع انسانی و تجهیز افراد به توانایی ها و ایجاد ارزش افزوده در آنان در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل امکان پذیر نیست . لذا بایستی با هوشمندی منابع را به سمت اولویت های اصلی که یکی از آنها اشتغال از طریق مهارت آموزی می باشد سوق داد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: در بخش آموزش های مهارتی فعالیت ها و برنامه های  این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در بخش هایی متمرکز شده است که نیازهای عمومی جامعه به مهارت آموزی پاسخ داده شود و بهره وری نیروی کار شاغل را ارتقاء دهیم.

امین سازگار نژاد افزود: در سال 95  و در طول برنامه ششم با همکاری صنایع و صنوف مهارت های مورد نیاز آنان را ارائه می دهیم . بیکاران جویای کار نیز از مخاطبان مهم این سازمان هستند. ما بایستی جوانان را به سلاح مهارت تجهیز کنیم و فرصت های آموزش مهارتی مورد نیاز بازار کار کشور را  برای این عزیزان فراهم نمائیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح بزرگی در خصوص اشتغال در حال اجرا است که این سازمان هم مشارکت موثری در اجرای آن دارد.سیاست اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توانمندسازی بخش خصوصی است و اعتقاد داریم دولت در هر کاری که بخش خصوصی می تواند انجام دهد، ورود نکند، توانمند سازی بخش خصوص در ارائه آموزش ها مدنظر ما است.

وی بیان داشت: در سال های قبل به دلیل ورود بی رویه بخش دولتی در عرضه آموزش ها، تعداد زیادی از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  تعطیل شده اند که لازم می دانیم با توانمند سازی آنان را مجدداً به چرخه آموزش مهارت برگردانیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان داشت: در جهت توانمند سازی بخش خصوصی که روح اقتصاد مقاومتی است، تلاش می کنیم، کما این که مجلس محترم هم توانسته با تصویب برخی قوانین مورد نیاز به بخش خصوصی که در حوزه آموزش های مهارتی تلاش می نمایند، کمک های خوبی ارائه کند که امیدوارم توجهات و حمایت ها افزایش یابد.یکی دیگر از سیاست های اصلی ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اجرای آموزش های سفارش محور است.

وی تصریح کرد: بخش های مختلف اقتصادی، اتاق های بازرگانی، صنعت، معدن، تعاون، اصناف و ... نیازهای خود را اعلام کنند تا براساس آن سفارش ها و با استفاده از توان خود مجموعه های مذکور و همکاری بخش خصوصی و نیز دولتی آموزش ها را برنامه ریزی و اجرایی کنیم .

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: سعی می کنیم بهره برداری از مراکز دولتی را نیز به همین بخش ها بسپاریم و آنان را حمایت کنیم و بخش دولتی در حوزه هایی که نیاز به سرمایه گذاری سنگین دارد ورود نماید.

وی افزود: ما هم اکنون به منظور برخورداری همه آحاد مردم از آموزش های مهارتی، آموزش های سیار را روانه مناطق مختلف کشور اعم از روستایی، عشایری و مرزی و ... کرده ایم و سعی داریم بر اساس پتانسیل ها و ظرفیت های بومی آموزش های مهارتی مرتبط را ارائه نمائیم.با وجود مشکلات مالی و اینکه سهم چندانی از بودجه آموزش کشور نداریم و علیرغم مشکلات معشیت مربیان و مواد مصرفی کارگاهی  ،اقدام و عمل را شروع کرده ایم و با وجود تنگناها کار را پیش می بریم .

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده