60 درصد آثار ناشران کتاب‌های کمک‌آموزشی تأییدیه می‌گیرد

کمک آموزشی معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت:‌ سالانه ۸۰۰ ناشر برای دریافت تأییدیه با ما در ارتباط هستند و ۶۰ درصد آثار دریافتی از سوی ناشران مناسب تشخیص داده شده و تأییدیه می‌گیرند.

فریبا کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص معضلات حوزه ساماندهی اظهار داشت: متاسفانه هنوز معلمان و اولیای مدارس از بحث ساماندهی اطلاع درستی ندارند. این بدین مفهوم است که آگاهی بخشی به اولیای مدارس از مولفه‌های مهم برای اثربخشی ساماندهی منابع آموزشی است.

وی افزود: طی چند سالی که از شروع اقدامات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در حوزه ساماندهی می‌گذرد، ما روی مولفه‌های دیگر از جمله ایجاد تعامل و ارتباط با ناشران کار کردیم، چون گام اول در راستای رسیدن به این هدف را جذب بخش خصوصی می‌دانستیم.

معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی درخصوص توفیق آموزش و پرورش در جذب ناشران خصوصی به ارائه آمار پرداخت و گفت: امروز حدود 800 ناشر با ما تعامل دارند و سالانه حدود 5 هزار عنوان اثر به دست ما می‌رسد که در گروه‌های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سال نخست اجرای ساماندهی منابع آموزشی (سال 79) تنها 18 درصد از آثار ارزیابی شده موفق به کسب حداقل امتیازات لازم برای اخذ تأییدیه آموزش و پرورش می‌شدند، اما امروز 60 درصد آثار مناسب تشخیص داده می‌شوند و تأییدیه می‌گیرند که خود نشان‌دهنده تعامل خوب میان ناشران و آموزش و پرورش است، یعنی ما در همسوسازی ناشران با معیارهای آموزش و پرورش خوب عمل کردیم.

کیا با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمان آن است که سمت و سوی حرکت‌‌ها در جهت آگاهی بخشی باشد، اظهار داشت: نکته اصلی اینجاست که مصرف کننده این حوزه یعنی دانش آموز و معلم آگاه شود، لذا باید در این زمینه فرهنگسازی اتفاق بیفتد که ما به این بخش کمتر پرداختیم.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که سازمان پژوهش تنها عامل تأثیرگذار در این حوزه نیست و این امر مستلزم این است که همه دستگاه‌های ذیربط مثل معاونت‌های آموزش و پرورش و مدیریت استان‌ها با ما همراهی و همکاری کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 درصد آثار ناشران کتاب‌های کمک‌آموزشی تأییدیه می‌گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X