ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

60 درصد آثار ناشران کتاب‌های کمک‌آموزشی تأییدیه می‌گیرد

کمک آموزشی معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت:‌ سالانه ۸۰۰ ناشر برای دریافت تأییدیه با ما در ارتباط هستند و ۶۰ درصد آثار دریافتی از سوی ناشران مناسب تشخیص داده شده و تأییدیه می‌گیرند.

فریبا کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص معضلات حوزه ساماندهی اظهار داشت: متاسفانه هنوز معلمان و اولیای مدارس از بحث ساماندهی اطلاع درستی ندارند. این بدین مفهوم است که آگاهی بخشی به اولیای مدارس از مولفه‌های مهم برای اثربخشی ساماندهی منابع آموزشی است.

وی افزود: طی چند سالی که از شروع اقدامات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در حوزه ساماندهی می‌گذرد، ما روی مولفه‌های دیگر از جمله ایجاد تعامل و ارتباط با ناشران کار کردیم، چون گام اول در راستای رسیدن به این هدف را جذب بخش خصوصی می‌دانستیم.

معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی درخصوص توفیق آموزش و پرورش در جذب ناشران خصوصی به ارائه آمار پرداخت و گفت: امروز حدود 800 ناشر با ما تعامل دارند و سالانه حدود 5 هزار عنوان اثر به دست ما می‌رسد که در گروه‌های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سال نخست اجرای ساماندهی منابع آموزشی (سال 79) تنها 18 درصد از آثار ارزیابی شده موفق به کسب حداقل امتیازات لازم برای اخذ تأییدیه آموزش و پرورش می‌شدند، اما امروز 60 درصد آثار مناسب تشخیص داده می‌شوند و تأییدیه می‌گیرند که خود نشان‌دهنده تعامل خوب میان ناشران و آموزش و پرورش است، یعنی ما در همسوسازی ناشران با معیارهای آموزش و پرورش خوب عمل کردیم.

کیا با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمان آن است که سمت و سوی حرکت‌‌ها در جهت آگاهی بخشی باشد، اظهار داشت: نکته اصلی اینجاست که مصرف کننده این حوزه یعنی دانش آموز و معلم آگاه شود، لذا باید در این زمینه فرهنگسازی اتفاق بیفتد که ما به این بخش کمتر پرداختیم.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که سازمان پژوهش تنها عامل تأثیرگذار در این حوزه نیست و این امر مستلزم این است که همه دستگاه‌های ذیربط مثل معاونت‌های آموزش و پرورش و مدیریت استان‌ها با ما همراهی و همکاری کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده