ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمریکا و اذنابش می‌خواهند مبارزه با ایران را به مسئله اصلی جهان اسلام تبدیل کنند

آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه گفت: آمریکا و اذنابش می‌خواهند مبارزه با ایران را به مسئله اصلی جهان اسلام تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در همایش بین‌المللی هم‌صدا با اقصی،  که در سالن همایش ایوان شمس تهران برگزار شد، اظهار کرد: مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و امام راحل از قبل از انقلاب اسلامی و در طول تشکیل جمهوری اسلامی ایران این مسئله را با صدای بلند و رسا به تمام دنیا اعلام فرمودند و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات متعدد این مسئله را مطرح کردند.

رئیس قوه قضائیه، افزود: اهتمام به امور فلسطین، اهتمام به امور همه مسلمین است. همانطور که در پیام سید مجاهد سیدحسن نصرالله عنوان شده مسئله فلسطین فقط نزاع و جنگ میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نیست بلکه جنگ با کل استکبار در عالم است و اسرائیل غاصب در طول این سال ها از استکبار بین‌المللی نمایندگی کرده است.

آملی لاریجانی افزود: مسئله فلسطین نباید فقط به عنوان جنگ در یک سرزمین جهان اسلام با رژیم صهیونیستی تلقی شود. بلکه جریان فلسطین و سرنوشتی که در 60 سال گذشته بر این کشور رفته است معیاری خاص در جهان اسلام بوجود آورده است؛ معیار و میزانی که خیلی از حقایق را روشن می‌کند و بروز می‌دهد.

وی با بیان اینکه نخستین معیار در مسئله فلسطین که آن را به منصه ظهور در آورده بحث حقوق بشر است گفت: در دنیای امروز و از سال‌ها پیش مسئله حقوق بشر بویژه در کشورهای غربی مطرح شده و در عالم فلسفه سیاسی بحث حقوق بشر و حقوق طبیعی انسان‌ها همواره مطرح بوده و فیلسوفان سیاسی بر روی این مسئله کارهای زیادی انجام داده‌اند اما امروز کشورهای غربی بحث حقوق بشر را به عنوان یک ابزار برای فشار به کشورهایی که با آنها همفکر نیستند به کار می‌برند.

رئیس قوه قضائیه توضیح داد: حتی در صحنه عمل به بهانه حقوق بشر تحریم‌های گسترده‌ای را بر ملت‌ها تحمیل کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که در این مسئله مورد ظلم قرار گرفته است.

آملی لاریجانی اضافه کرد: انسان‌ها بر اساس تلقی‌های خاصی که ناشی از معیارهای متافیزیکی، مفاهیم و معتقدات دینی، فرهنگی و دینی‌شان است به یک حقوقی باور دارند بنابراین حقوق بشر از عالم خلاء برای انسان‌ها نمی‌آید و کشورهای غربی حق ندارند تلقی خاص خود را از حقوق بشر به تمام کشورها تحمیل کنند.

وی ادامه داد: امروز وضعیتی که در فلسطین پدید آمده آزمایشگاهی بزرگ برای سنجش صحت و سقم ادعاهای حقوق بشری سلطه‌گران است و فلسطین سنجش معیار این ادعاهاست. 

رئیس قوه قضائیه افزود: ادعاهای حقوق بشری آمریکا و اذنابش سرتاسر جهان را پر کرده است اما اینها نسبت به مردم مظلوم فلسطین چه کرده‌اند؟ آیا فلسطینی‌ها حقوق بشر ندارند؟ مردم فلسطین را بیش از 60 سال آواره و قتل عام کرده‌اند و هنوز هم بخشی از مردم فلسطین در آوارگی زندگی می‌کنند آیا اینها حقوق بشر ندارند.

آملی لاریجانی گفت: کاری که رژیم صهیونیستی در جنگ غزه انجام داد یک کار کاملا ضد حقوق بشری بود چرا که هزاران نفر را به خاک و خون کشیدند و حکومت‌ها این ماجرا را می‌دانستند اما لب بر بستند.

وی افزود: در قراردادهای بین‌المللی برخی از اسنادی که در مورد دادگاه کیفری به امضای بیش از 120 کشور رسیده بحث جنایات جنگی مطرح شده است. جنایات جنگی عناوین مختلفی دارد که بسیاری از آن عناوین با کار رژیم صهیونیستی در جنگ غزه مطابق است.

رئیس قوه قضائیه افزود: در ماده 8 اساسنامه دیوان کشوری و در بند اول از بند الف آن کشتار عمومی مردم و در بند چهارم تخریب و ضبط گسترده اموال که ضرورت‌های نظامی آن را توجیه نمی‌کند مطرح شده است. بمباران مستقیم منازل مردم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی مصداق همین موارد است.

آملی لاریجانی گفت: همچنین در بند یک از بند ب اساسنامه دیوان کیفری هدایت حملات نظامی بر ضد مردم غیرنظامی از دیگر موارد جنایات جنگی برشمرده شده است و وضعیت غزه مصداق همین موضوع به شمار می‌رود. هدایت عمومی حملات بر اهداف غیرنظامی و تخریب بیمارستان‌ها و مساجد از مصادیق دیگر جنایات جنگی است که در جنگ غزه رژیم غاصب صهیونیستی شهرها، روستاها، مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های بی‌دفاع را مورد حمله قرار داد.

وی تاکید کرد: بر این اساس معلوم می‌شود که بحث حقوق بشر در آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و سایر کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر ابزاری برای سلطه و حمایت از اهداف ضد حقوق بشری است.

رئیس قوه قضائیه گفت: جالب اینکه اساسنامه دیوان کیفری در سال 1998 به تصویب رسید و بیش از 120 کشور جهان آن را امضا کردند اما 7 کشور از جمله آمریکا و اسرائیل از امضا کردن این اساسنامه خودداری کردند.

آملی لاریجانی گفت: امروز حاکمان آمریکا حزب‌الله را تروریست می‌خوانند در حالیکه حزب‌الله جرمی جز دفاع از خود نداشته و ندارد. حزب‌الله و رهبر شجاع آن مانند درّی فروزان در جهان اسلام می درخشد و مردم مسلمان حزب‌الله را از صمیم قلب دوست دارند چون نماد شجاعت جهان اسلام است. تروریست، آمریکایی است که به بهانه مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی به عراق تجاوز کرد و صدها هزار نفر را کشت و زندان ابوغریب را راه انداخت و با تجاوز به مردم سرزمین عراق وارد این کشور شد. 

وی ادامه داد: همچنین در افغانستان نیز به بهانه مقابله با تروریست وارد شده‌اند و کشتارهای بی‌نظیری که در تاریخ کمتر نظیر دارند انجام دادند. به کاروان‌های عروسی مردم و به بیمارستان‌های بی‌پناه حمله کردند و متاسفانه باز هم ندای حقوق بشر سر می‌دهند چه حقوق بشری؟ شما تروریست هستید.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله حامی تروریسم می‌دانند در حالیکه امروز حنایشان دیگر رنگی ندارد. آمریکایی‌ها رسواتر از آن هستند که در بحث حقوق بشر مردم را فریب دهند. اگر حقوق بشری وجود داشت در عراق و افغانستان و یمن مطرح بود. همین حاکمان سعودی جنایات جنگی بسیاری را در یمن مرتکب می‌شوند و تمام بندهای اساسنامه دیوان کیفری بر کارهای سعودی‌ها در یمن تطبیق دارد اما صدای کسی در نمی‌آید.

آملی لاریجانی تاکید کرد: فلسطین یکی از بزرگترین صحنه‌های به منصه ظهور در آوردن ظلم کشورهای سلطه است و این چیز کمی نیست. مقامات آمریکایی‌ که صهیونیست‌ها پشتیبان‌شان هستند و به آن افتخار می‌کنند مگر اجازه می‌دهند فکرهای حقوق بشری در جایی از دنیا عملی شود و امروز خط قرمز آمریکا بحث صهیونیست است بنابراین مسئله فلسطین را به عنوان یک مسیر و صحنه آزمایش ادعای حقوق بشری کشورهای سلطه‌گر باید بشناسیم.

وی اضافه کرد: معیار دیگر در مسئله فلسطین این است که موضوع فلسطین را باید معیاری برای سنجش هوشیاری و آگاهی ملت‌ها بدانیم. اگر در همان زمانی که ملت فلسطین مورد تجاوز قرار گرفت سطح آگاهی در جوامع اسلامی بالا بود و در بی‌خبری سیر نمی‌کردند امروز فلسطین مسیر دیگری داشت اما فقدان آگاهی و اطلاع باعث شد یک چنین غده سرطانی در میان ملت‌های اسلامی پدید آید و این جای پای سلطه جهانی است و لذا به این زودی‌ها هم رها نخواهند کرد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: جهان اسلام برای مقابله با این غده سرطانی یک گفتمان عمومی پیدا کنند و ملت‌ها باید بیدار شوند و خوشبختانه این بیداری صورت گرفته است.

آملی لاریجانی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) حتی سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله فلسطین را مطرح کرد و در پیامی که در سال 1351 در نجف اشرف دادند اعلام فرمودند که فلسطین اکنون در رأس مصیبت‌هاست.  امام راحل در جایی دیگر از این پیام فرمودند که مردم باید بدانند مقصود دولت‌های بزرگ استعماری از ایجاد اسرائیل تنها اشغال فلسطین نیست بلکه اگر فرصت داده شود تمام کشورهای عربی به سرنوشت فلسطین دچار خواهند شد. این پیش‌بینی امام (ره) برای سنجش جبهه مبارزه بود و این خط یعنی بحث فلسطین در جمهوری اسلامی هم دنبال می‌شود و هم حضرت امام و هم رهبر معظم انقلاب اسلامی با حمایت‌های بی‌شائبه خود از ملت فلسطین، این مسئله را دنبال کرده و می‌کنند.

وی یادآور شد: در سال 69 مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مطرح و تصویب کرد که گمان نمی‌کنم در کشورهای دیگر چنین باشد.

رئیس قوه قضائیه، گفت: مسئله فلسطین علاوه بر اینکه معیار حقوق بشری و معیاری برای میزان آگاهی ملت‌هاست، معیاری برای سنجش خدمت و خیانت  دولت‌ها و سران حکومت‌های اسلامی محسوب می‌شود. جمهوری اسلامی خودش را در این آزمایشگاه بزرگ نشان داده است و تا به امروز همه نوع حمایت ممکن را از مردم مظلوم فلسطین انجام داده است و حتی به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ‌های نیابتی علیه جمهوری اسلامی ایران نتوانست مانع دفاع جمهوری اسلامی از مردم فلسطین شود.

آملی لاریجانی اضافه کرد: دولت‌های دیگر چه می‌کردند؟ کشورهایی در منطقه وجود دارد که قبلا در پسا و امروز آشکارا با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده‌اند و خیانت بزرگشان این است که مسئله اول جهان اسلام را به چیز دیگری تبدیل می‌کنند. آنها مسئله مقابله با جمهوری اسلامی ایران را مسئله اول مطرح می‌کنند در حالیکه مسئله بزرگ جهان اسلام مسئله فلسطین است. اینکه ذهن جهان اسلام را از مقابله با صهیونیست‌ها منحرف کنیم نقشه دولت‌های استعماری است.

وی گفت:‌ آمریکایی‌ها و اذنابشان با جنگ‌های نباتی که در منطقه راه انداخته‌اند و سران سعودی و برخی کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند قصد دارند مسئله مبارزه با رژیم صهیونیستی را از مسئله اول بودن بیندازند و این بزرگترین خیانت آنها به جهان اسلام است. 

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز تروریست‌های داعش را چه کسی تغذیه می‌کند؟ سعودی‌ها و برخی کشورهای منطقه به صورت آشکارا از داعش حمایت کردند و با این کار بزرگترین خیانت را به جهان اسلام انجام دادند زیرا از یک گروه تروریستی تحت عنوان حکومت اسلامی نام بردند و نام اسلام را تخریب کردند. اینها چه سنخیتی با اسلام دارند اسلامی که رحمةللعالمین است. اینها جگر انسان را در می‌آورند و جلوی دوربین می‌خورند اینها اسلام نیستند اما به اسم اسلام این کارها را انجام می‌دهند. سعودی‌ها بزرگترین جنایت را علیه جهان اسلام انجام می‌دهند و آ»ریکایی‌ها نیز حمایتشان می‌کنند.

وی گفت: چطور درهای معامله نفتی ایران را می‌توانستند رصد کنند اما نمی‌توانند مسیر پول‌های کثیف داعش و مسییر فروش نفتشان را پیدا کنند. بلکه اینها دروغ‌های آشکار بزرگی است زیرا داعش مخلوق خودشان است. 

آملی لاریجانی گفت: شیعه و سنی در طول سالیان سال در کنار هم زندگی کردند و مشکلی با هم نداشتند اما اینها برای اینکه قدرت کشورهای اسلامی را تضعیف کنند جنگ‌های شیعه و سنی راه می‌اندازند ما باید به گوش باشیم و ضمن اینکه اعتقاداتمان در باب امامت برایمان محفوظ است اما لزومی ندارد برادرکشی راه بیندازیم و جهان اسلام را با خطرات ساختگی دیگری مواجه کنیم.

رئیس قوه قضائیه در پایان ابراز امیدواری کرد: ملت‌ها در قبال مبارزه با گروه‌های تروریستی و برخی سران دولت‌های اسلامی که در کار نیابت برای تضعیف جهان اسلام هستند به هوش باشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده