ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توبه وزیر ارشاد از آلبالوهای فاسد!

علي جنتي در ديدار با آيت‌الله مكارم شيرازي درباره فيلم «۵۰ كيلو آلبالو» گفت: «اگر از چگونگي فيلم خبر داشتم، اجازه ساخت و اكران به آن نمي‌دادم.»

به گزارش روزنامه جوان، مراجع معظم تقليد در ديدار با وزير ارشاد به موضوع حج تمتع امسال و كارشكني دولت سعودي پرداختند و مواضع خود را نسبت به برگزاري حج امسال اعلام كردند. در اين ميان حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي به صراحت اعلام كردند بايد فكر حج امسال را از سر بيرون كرد.

سفر جنتي به قم

روابط عمومي وزارت ارشاد، سفر علي جنتي به قم را به منظور بهره‌مندي از توصيه‌ها و رهنمودهاي حكيمانه مراجع عظام تقليد اعلام كرده است. وزير ارشاد آخرين بار سال گذشته به قم سفر كرده بود كه در آن سفر با آيات عظام نوري همداني، شبيري زنجاني، صافي گلپايگاني و شهرستاني ديدار داشت. جنتي در سفر اخير به قم با حضرات سبحاني، مكارم شيرازي، موسوي اردبيلي و جوادي آملي ديدار داشته است. در اين ديدار‌ها مهم‌ترين سخنان رد و بدل شده درباره وضعيت حج امسال است كه غالب مراجع با اشاره به همكاري نكردن عربستان و كارشكني‌هاي دولت آن كشور در فراهم نكردن شرايط عزتمند حضور حجاج ايراني، درباره اعزام حجاج به حج امسال نظر منفي داشتند.

وظيفه سنگين وزارت ارشاد

حضرت آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي در ديدار با وزير ارشاد، توصيه‌هايي نسبت به فعاليت‌هاي اين وزارتخانه بيان كرد. اين مرجع تقليد گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مسئوليت‌هاي ويژه‌اي دارد و اين وزارت پسوند ارشاد اسلامي و وظيفه سنگيني دارد كه با تمام وزارتخانه‌ها متفاوت است و مسائل فرهنگي و اخلاقي بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گذاشته شده است. وي افزود: نظارت بر رسانه‌ها، سينما و چاپ كتاب‌ها بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است و از سوي ديگر نيز دشمن يكي از اهداف خود را هجمه فرهنگي قرار داده است.

وي افزود: اگر حرف اول را در منطقه مي‌زنيم به آن دليل است كه نظام اسلامي هستيم و دشمن نمي‌تواند به ما زور بگويد و اين كار را در عراق، يمن و سوريه نتوانسته است انجام دهد.

مكارم شيرازي تأكيد كرد: رئيس‌جمهور امريكا حرف بي‌محتوايي را تكرار مي‌كند كه تحريم ايران به دليل حمايت از تروريسم است، در حالي كه پرچم ضد تروريسم در دست ماست و برگزاري كنگره‌هايي چون كنگره مقابله با تكفيري‌ها در قم ادعاي ما را اثبات مي‌كند.

وي ادامه داد: دشمن مي‌خواهد ما را از درون بپوساند و اكنون سايت‌ها و ماهواره‌هاي فاسد غوغا مي‌كنند و در مورد افزايش طلاق نيز عامل مهم بدآموزي همين سايت‌ها و ماهواره‌ها هستند. اين مرجع تقليد بيان داشت: سه مسئله آسيب‌پذير داريم كه در برابر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است؛ مسئله اول، مسئله فضاي مجازي است كه البته به طور كامل در اختيار ارشاد نيست، اما سهمي در اختيار داريد و تا اين فضا اصلاح نشود مسائل فرهنگي درست نمي‌شود، پهنه اينترنت وسيع شده و به روستاها رسيده است، اما اين مسئله به تنهايي افتخار نيست و زماني افتخارآميز است كه جلوي آسيب‌هاي آن را سد كنيم. جلسات شوراي عالي فضايي كشور بايد جدي تشكيل شود و فكري به حال فضاي مجازي شود كه جوانان ما از دست نروند و اگر جوانان از دست بروند، متأسفانه كشور و نظام ما از دست مي‌رود.

وي افزود: مسئله دوم آسيب‌پذير مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سينماها هستند. توليدات سينمايي بايد به لحاظ مسائل ارزشي و اخلاقي كنترل شود. تفاوت ما با غربي‌ها اين است كه ما خطوط قرمزي در مسائل اخلاقي داريم و آنها ندارند.

اين مرجع تقليد تأكيد كرد: قطعاً يكي از عوامل بدحجابي و بي‌حجابي در جامعه، تأثيرات صحنه‌هاي فيلم‌هاست دشمن معتقد است اگر حجاب را از جامعه اسلامي ايران بگيرد، نظام اسلامي ايران را دچار آسيب جدي كرده است.

به گفته اين مرجع تقليد، نكته آسيب پذير سوم مقابل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي، مسئله كتاب‌ها و رسانه‌هاي مكتوب است. گرچه كار نظارتي كه از سوي وزارتخانه مي‌شود جاي تقدير و تشكر دارد ولي آسيب بيش از اين است.

موضع وزير ارشاد در باره يك فيلم

محتواي بحث‌برانگيز فيلم كمدي «۵۰ كيلو آلبالو» باعث شده تا انتقاد‌هاي زيادي نسبت به ساخت و اكران اين فيلم كه گفته مي‌شود در آن نگاه وهن‌آلودي نسبت به سنت ازدواج وجود دارد، بيان شود. اين انتقادها در ديدار وزير ارشاد با مراجع نيز ديده شد. علي جنتي در ديدار با آيت‌الله مكارم شيرازي درباره فيلم «۵۰ كيلو آلبالو» گفت: «اگر از چگونگي فيلم خبر داشتم، اجازه ساخت و اكران به آن نمي‌دادم.»

[ منبع این خبر سایت الف-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X