گشایش آزمایشگاه تخصصی بیماری Multiple sclerosis یا MS در ایران

برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS ، در میمه گشایش یافت . این آزمایشگاه در ساختمانی به مساحت 80 متر مربع در دانشگاه تخصصی زیست شناسی موسسه آموزش عالی «نور دانش» قرار دارد . انتخاب: دکتر محمدحسین صنعتی نماینده انجمن MS ایران گفت : این آزمایشگاه که با همیاری خیرین تجهیز شده است در نظر دارد به کمک انجمن ام اس ایران و زیر نظر این انجمن تحقیقات مورد نیاز برای تشخیص زود هنگام و درمان بیماری ام اس را انجام دهد تا از این راه باری از دوش بیماران نیازمند برداشته شود .
 
وی با اشاره به سرمایه گذاری 600 میلیون ريالی در این آزمایشگاه تخصصی خاطر نشان کرد : خوشبختانه با همدلی و همیاری خوبی که بین مردم و مسئولان این موسسه آموزشی وجود دارد ، ما توانستیم برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS را به منظور استفاده از توان علمی و تخصصی پژوهشگران این مرز و بوم به منصه ظهور برسانیم .
 
دکتر محمدرضا زمانی رییس موسسه آموزش عالی نور دانش میمه در این زمینه گفت : این موسسه که بصورت تخصصی موضوعات روز زیست شناسی و ژنتیک را در برنامه استراتژیک خود قرار داده ، توانسته از پتانسیل و توانمندی کارشناسان این رشته ها به نحو احسن استفاده کرده و فاز اول این آزمایشگاه تحقیقاتی را به بهره برداری برساند .
 
زمانی در ادامه خاطر نشان کرد : با بهره برداری کامل از فاز اول ، و در فاز دوم مطالعات ژنتیکی بیماران مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در ادامه فاز سوم برای سلول درمانی هدف گذاری شده است . بر اساس برنامه زمانبندی از پیش تعریف شده ، پس از طی 5 الی 6 سال با اتمام تحقیقات ، ورود تخصصی به موضوع سلول درمانی در دستور کار این آزمایشگاه قرار گرفته و امیدواریم در ادامه این راه پر فراز و نشیب بتوانیم با افتتاح کارخانه تولید سلول هر فرد بر اساس خصوصیات ژنتیکی گامی رو به جلو برای پر آوازه نمودن نام کشور عزیزمان ایران برداریم .
 
آزمایشگاه تخصصی MS موسسه آموزش عالی نور دانش میمه خواستگاه برآوری نیاز بیماران مبتلا به MS کشور خواهد شد .

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گشایش آزمایشگاه تخصصی بیماری Multiple sclerosis یا MS در ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X