ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گشایش آزمایشگاه تخصصی بیماری Multiple sclerosis یا MS در ایران

برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS ، در میمه گشایش یافت . این آزمایشگاه در ساختمانی به مساحت 80 متر مربع در دانشگاه تخصصی زیست شناسی موسسه آموزش عالی «نور دانش» قرار دارد . انتخاب: دکتر محمدحسین صنعتی نماینده انجمن MS ایران گفت : این آزمایشگاه که با همیاری خیرین تجهیز شده است در نظر دارد به کمک انجمن ام اس ایران و زیر نظر این انجمن تحقیقات مورد نیاز برای تشخیص زود هنگام و درمان بیماری ام اس را انجام دهد تا از این راه باری از دوش بیماران نیازمند برداشته شود .
 
وی با اشاره به سرمایه گذاری 600 میلیون ريالی در این آزمایشگاه تخصصی خاطر نشان کرد : خوشبختانه با همدلی و همیاری خوبی که بین مردم و مسئولان این موسسه آموزشی وجود دارد ، ما توانستیم برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS را به منظور استفاده از توان علمی و تخصصی پژوهشگران این مرز و بوم به منصه ظهور برسانیم .
 
دکتر محمدرضا زمانی رییس موسسه آموزش عالی نور دانش میمه در این زمینه گفت : این موسسه که بصورت تخصصی موضوعات روز زیست شناسی و ژنتیک را در برنامه استراتژیک خود قرار داده ، توانسته از پتانسیل و توانمندی کارشناسان این رشته ها به نحو احسن استفاده کرده و فاز اول این آزمایشگاه تحقیقاتی را به بهره برداری برساند .
 
زمانی در ادامه خاطر نشان کرد : با بهره برداری کامل از فاز اول ، و در فاز دوم مطالعات ژنتیکی بیماران مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در ادامه فاز سوم برای سلول درمانی هدف گذاری شده است . بر اساس برنامه زمانبندی از پیش تعریف شده ، پس از طی 5 الی 6 سال با اتمام تحقیقات ، ورود تخصصی به موضوع سلول درمانی در دستور کار این آزمایشگاه قرار گرفته و امیدواریم در ادامه این راه پر فراز و نشیب بتوانیم با افتتاح کارخانه تولید سلول هر فرد بر اساس خصوصیات ژنتیکی گامی رو به جلو برای پر آوازه نمودن نام کشور عزیزمان ایران برداریم .
 
آزمایشگاه تخصصی MS موسسه آموزش عالی نور دانش میمه خواستگاه برآوری نیاز بیماران مبتلا به MS کشور خواهد شد .

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X