دیپلماسی ما باید بر بال اندیشه فرهنگ دفاعی ما سوار شود

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز یکشنبه در همایش ملی فرهنگ دفاعی افزود: این یک بیان آرزوگرایانه نیست زیرا دشمنان نظام اسلامی فرو ریختند و نباید از آنها بترسیم، در حالیکه قدرتمندیم باید به پیش برویم زیرا این فرهنگ دفاعی ما است.
وی ادامه داد: اساسا همانگونه که رهبر عظیم‌الشانمان در کلامی فشرده و عمیق فرمودند دفاع جزوی از هویت یک ملت است و فرهنگ که مجموعه نظام ارزش‌ها، نگرش‌ها، باورها، اعتقادات، الگوهای رفتاری و خزائن تفکر و اندیشه یک جامعه را شکل می‌دهد، یکی از مهمترین عناصر حیات هر ملت محسوب می‌شود.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فرهنگ، روح یک جامعه است. هر جامعه دارای یک کالبد هندسی است. یک جسم مادی که البته بخشی از بزرگی و عظمت یک ملت محسوب می‌شود اما آنچه که بیش از این هندسه و جسم مادی یعنی ابعاد جغرافیایی، کمیت جمعیت، ثروت‌های مادی، نشانگر بزرگی و شکوه عظمت یک ملت است، آن روح و تفکر یک ملت و ذهنیت و قبل یک جامعه است.
سردار سلامی افزود: اگر امروز با این مفهوم روبرو می‌شوید که در ادبیات سیاسی دنیای غرب، آمریکایی‌ها چگونه می‌توانند قلب و ذهن دنیای اسلام را تسخیر کنند، این نشان‌دهنده قلب و ذهن یک جامعه است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ملت‌هایی که قلب و ذهن متصل خود را با قلب و ذهن بیگانه پیوند می‌زنند و فاقد اندیشه مستقلی برای حیات هستند، و فرهنگ آنها در فرهنگ بیگانگان ادغام و ذوب شده، فاقد زندگی و حیات انسانی هستند. این دیدگاه قرآن مجید است.

** جداسازی جسم و ذهن یک جامعه، راهبرد فرهنگی کشور مهاجم است
سردار سلامی افزود: جداسازی جسم یک جامعه از ذهن او، یک راهبرد فرهنگی کشور مهاجم است. استکبار بدنبال جداسازی ذهن ملت‌ها از جسم آنهاست تا حرکات فیزیکی و رفتار جوامع تابع مدل‌های فکری درونی آنها نباشد و این یعنی استعمار، وابستگی فرهنگی، وابستگی ذهنی و وابستگی عقلی و مرگ یک ملت.
همایش ملی فرهنگ دفاعی، بمنظور تبیین، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دفاعی کشور و تقویت مؤلفه ‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ‌های کشوری و لشکری توسط معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور اندیشمندان، کارشناسان و مسئولان کشوری و لشکری و با مشارکت 48 دستگاه مختلف در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما در حال برگزاریست.
ادامه دارد...
اجتمام ** 7029 ** 3053 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیپلماسی ما باید بر بال اندیشه فرهنگ دفاعی ما سوار شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X