ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیپلماسی ما باید بر بال اندیشه فرهنگ دفاعی ما سوار شود

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز یکشنبه در همایش ملی فرهنگ دفاعی افزود: این یک بیان آرزوگرایانه نیست زیرا دشمنان نظام اسلامی فرو ریختند و نباید از آنها بترسیم، در حالیکه قدرتمندیم باید به پیش برویم زیرا این فرهنگ دفاعی ما است.
وی ادامه داد: اساسا همانگونه که رهبر عظیم‌الشانمان در کلامی فشرده و عمیق فرمودند دفاع جزوی از هویت یک ملت است و فرهنگ که مجموعه نظام ارزش‌ها، نگرش‌ها، باورها، اعتقادات، الگوهای رفتاری و خزائن تفکر و اندیشه یک جامعه را شکل می‌دهد، یکی از مهمترین عناصر حیات هر ملت محسوب می‌شود.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فرهنگ، روح یک جامعه است. هر جامعه دارای یک کالبد هندسی است. یک جسم مادی که البته بخشی از بزرگی و عظمت یک ملت محسوب می‌شود اما آنچه که بیش از این هندسه و جسم مادی یعنی ابعاد جغرافیایی، کمیت جمعیت، ثروت‌های مادی، نشانگر بزرگی و شکوه عظمت یک ملت است، آن روح و تفکر یک ملت و ذهنیت و قبل یک جامعه است.
سردار سلامی افزود: اگر امروز با این مفهوم روبرو می‌شوید که در ادبیات سیاسی دنیای غرب، آمریکایی‌ها چگونه می‌توانند قلب و ذهن دنیای اسلام را تسخیر کنند، این نشان‌دهنده قلب و ذهن یک جامعه است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ملت‌هایی که قلب و ذهن متصل خود را با قلب و ذهن بیگانه پیوند می‌زنند و فاقد اندیشه مستقلی برای حیات هستند، و فرهنگ آنها در فرهنگ بیگانگان ادغام و ذوب شده، فاقد زندگی و حیات انسانی هستند. این دیدگاه قرآن مجید است.

** جداسازی جسم و ذهن یک جامعه، راهبرد فرهنگی کشور مهاجم است
سردار سلامی افزود: جداسازی جسم یک جامعه از ذهن او، یک راهبرد فرهنگی کشور مهاجم است. استکبار بدنبال جداسازی ذهن ملت‌ها از جسم آنهاست تا حرکات فیزیکی و رفتار جوامع تابع مدل‌های فکری درونی آنها نباشد و این یعنی استعمار، وابستگی فرهنگی، وابستگی ذهنی و وابستگی عقلی و مرگ یک ملت.
همایش ملی فرهنگ دفاعی، بمنظور تبیین، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دفاعی کشور و تقویت مؤلفه ‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ‌های کشوری و لشکری توسط معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور اندیشمندان، کارشناسان و مسئولان کشوری و لشکری و با مشارکت 48 دستگاه مختلف در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما در حال برگزاریست.
ادامه دارد...
اجتمام ** 7029 ** 3053 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده