ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درد و رنج دو کودک بیمار بجنوردی که اشک خبرنگاران را هم درآورد

زهرا دختری با جثه ای کوچک و لاغر اندام، دستانی ضعیف و نحیف که به نظر هشت یا 9 سال سن بیشتر ندارد، به اندازه طول عمرش از بیماری سیروز کبدی رنج برده زیرا که به علت تنگدستی خانواده درمان نشده و سال های سال این دخترک رنجور با این بیماری سخت دست و پنجه نرم کرده است.
این دختر که اکنون باید همانند هم سن و سال های خود شاد و سرحال تنها به فکر درس و مشق باشد درد، غم و رنج چندین ساله در دل دارد؛ حتی نمی تواند خوب اشک بریزد زیرا که پدر پولی برای درمان ندارد؛ زهرا نمی تواند اشک های پدرش رو نیز ببیند برای همین آرام و بی صدا گریه می کند.
زهرا برادر کوچکتری دارد که او هم به این بیماری و درد گرفتار است، این پسرک نباید هیچ فکری به جز بازی و مدرسه داشته باشد اما درد و بیماری امانش نمی دهد که کودکانه رفتار کند، شیطنت و بازی گوشی داشته باشد.
خبرنگاران ایرنا به همراه رییس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی عطوفت از این 2 کودک بیمار که در روستای کچرانلو بجنورد سکونت دارند، دیدن کردند و ضمن گفت و گو با پدر و مادر از نزدیک شاهد این درد و رنج ها شدند.
پدر خانواده که غصه های چندین ساله اش تازه شده بود نمی توانست اشک هایش را در مقابل فرزندان خود بگیرد و در حضور دو فرزندش، همسر، برادرانش و خبرنگاران ایرنا گریه و اعتراف می کرد که بی پولی نگذاشته فرزندانش را درمان کند.
وی که معلول و بیکار است، از رنج ها و بی پول آهی می کشد و می افزاید: هر دو فرزندم از بیماری سیروز کبدی سال های سال رنج می برند و من نتوانسته ام هزینه های زیاد درمان آنان را تامین کنم زیرا که درآمدی ندارم به خاطر معلولیت حتی نمی توانم کار کنم.
وی که از مراجعه به حضور تمامی مسئولان استانی، کشور و حتی مجلس خسته شده است، اظهار کرد: تاکنون پاسخی برای کمک از طرف دستگاههای مسئول و خیران دریافت نکرده ام و درد و رنجم را همه جا بازگو کرده ام اما درمانی برای آن نیافته ام.
وی افزود: چند سال گذشته از طرف یکی از نماینده های مجلس شورای اسلامی برای درمان در بیمارستان تخصصی شیراز مقداری کمک هزینه دریافت کردم اما جوابگو نبود زیرا که باید محل زندگی مان را به این شهر منتقل می کردیم و همسرم باید قسمت کوچکی از کبدش را برای درمان بیماری کبد فرزندانم اهدا می کرد اما آن نیز خود بیماری قلبی دارد و این نیز عملی نشد.
وی که از داروهای گران قیمت بعد از عمل نیز گلایه می کرد و افزود: تنها با پیوند فرزندانم بهبود نمی یابند بلکه باید سال های سال دارو مصرف کنند که این داروها بسیار گران هستند که این امر نیز بیشتر مانع مراجعه ما به شیراز بود.
مادر این کودک نیز که تاکنون در سکوت خود پنهانی و بی صدا گریه می کرد و گه گاهی اشک هایش را با گوشه چادرش پاک می کرد، گفت: پزشک معالج دخترم از 6 ماهگی تشخیص داد فرزندم ناراحتی سیروز کبدی دارد که در این سال ها من در این خصوص بسیار سختی کشیده ام و برای درمان هزینه های زیادی نیز صرف کرده ایم اما نیاز به پیوند دارد که قدرت مالی برای آن نداریم و به این علت دختر و پسرم سال های سال این بیماری را با خود یدک می کشند و قد و وزنشان شاهد گویای این رنج ها است.
این مادر که خود نیز بیمار است، افزود: من بیماری و درد خود را فراموش کرده ام تنها خواستار کمک از مسئولان، موسسه ها و انجمن های خیریه و نیکوکاران برای فرزندانم هستم زیرا که نمی توانم درد و رنج آنان را ببینم و تحمل کنم.
وی گفت: مشکل این دو فرزندم باعث ناراحتی و رنجیدن خاطر برادر شوهرانم و سایر نزدیکان ما شده است و همه تلاش می کنند که راهی برای پایان این درد بیابند اما هزینه های سرسام آور پیوند این بیماری آنان را نیز مایوس و ناراحت کرده است.
رییس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی عطوفت نیز در این دیدار گفت: علاوه بر بیماران سرطانی تعداد زیادی بیماران خاص نیز به این مرکز مراجعه می کنند اما ما نمی توانیم کمک های مالی به آنان داشته باشیم چرا که انجمن ما مسئولیت کمک به بیماران سرطانی را دارد.
حمید حریری که از درد و رنج این کودکان باخبر است و اشک در چشمانش حلقه می زند می گوید: از خیران و نوعدوستان می خواهم که به این دو کودک کمک کنند زیرا که سال های سال به علت ناتوانی مالی درمان نشده اند و دوران کودکی خود را درد و رنج کشیده اند.
وی که شخصا پیگیر درمان این دو کودک است، افزود: در خصوص پیوند کبد باید داروهای زیادی مصرف شود که یکی از مشکلات گران بودن داروها است و چاره ای نیز ندارد در غیراینصورت دچار مشکل اساسی خواهد شد.
حریری گفت: این خانواده زیر پوشش بهزیستی نیز هستند اما تاکنون کمکی از ناحیه این سازمان برای درمان دریافت نکرده اند.
وی از خیران خواست تا به کمک این کودک بشتابند و با حمایت های آنان این دو بیمار را برای عمل به بیمارستان مشهد اعزام کنیم در بخش دیگری از سخنانش گفت: نام این دو کودک را در فهرست انتظار بیمارستان مشهد برای استفاده از کبد افرادی که به کما رفته اند قرار داده ایم اما باید هزینه های عمل و بعد از عمل را برای این خانواده تامین کنیم چرا که به هزینه زیادی نیاز دارد.
حریری با بیان اینکه نباید این دو کودک با بیماری خود تنها به علت فقر و تنگدستی خانواده رها شوند گفت: باید در این استان چاره ای بیندیشیم تا بیمارانی همچون زهرا و محمد امین بیمار و رنجور رها نشوند بلکه بتوانند به درمان ادامه دهند و سلامتی خود را به دست بیاورند و رنج و درد خانواده آنان کاسته شود.
وی اظهار کرد: حتی این دو کودک از تغذیه مناسب نیز برخوردار نیستند باید از سوی دستگاه های مسئول و مربوط و نیک اندیشان و نیکوکاران حمایت شوند.
وی خواستار فرهنگ سازی برای کمک به بیماران خاص شد و افزود: متاسفانه این افراد بیشتر از خانواده های با توان مالی ضعیف و قشر روستایی هستند که بیمه تکمیلی نیز ندارند و از عهده هزینه عمل و دارو ها بر نمی آیند که گاهی مجبور می شوند بیمار خود را با درد و رنج رها کنند.
وی گفت: این افراد چاره ای ندارند، زیرا که درمان هزینه ور بوده و از عهده این خانواده مستضعف خارج است و تنها اشک، ناله و غصه برای آنان می ماند و دست به دعا و کمک خیران.
این مسئول گفت: من دست یاری و کمک را به سمت تمامی دستگاه های حمایتی و نیکوکاران دراز می کنم تا درد و رنج این دو کودک بیمار کاسته شود و از تمامی افرادی که کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه انجام می دهند می خواهم که در این کمک شریک شوند و با دفتر انجمن سرطان تماس بگیرند تا بتوانیم راهی برای کمک بیابیم.
وی به لاغری این دو کودک نیز اشاره کرد و افزود: به علت بیماری و خوب تغذیه نشدن ضعیف شده اند و این امر باعث شده است که دختر 15 ساله جثه ای کوچک و نحیف داشته باشد که نشان از کمبود ها و درد و رنج است.
حریریری با بیان اینکه نباید این گونه بیماران بدون درمان رها شوند، افزود: متاسفانه این افراد برای ارائه خدمات و یاری جستن به اداره های مربوطه و دستگاه ها مراجعه می کنند اما پاسخی دریافت نمی کنند و حتی از این اداره به آن اداره پاس کاری می شوند، باید برای این گونه بیماران نیازمند چاره ای اساسی اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه در این استان بیماران خاص زیادی داریم که به دلیل ناتوانی در ادامه درمان رها شده اند، افزود: حتی افرادی که با تلاش و صرف هزینه های زیاد از طرف خانواده، موسسه های خیریه و حمایت های دستگاه ها پیوند می شوند بعد از عمل پیوند نباید به خود واگذار شوند بلکه برای بهبود باید از داروها و خدمات مورد نیاز بهره مند شوند چرا بعضا برخی از هزینه های بعد از پیوند بیش از خود پیوند است اما توجه زیادی در این خصوص نمی شود.
وی با بیان اینکه افراد پیوند زده باید در حمایت دائمی قرار گیرند افزود: باید این امر فرهنگ سازی شود چرا که بیشتر این افراد کار خود را از دست می دهند و نیاز به هزینه های دارویی و تغذیه زیادی نیز دارند.
وی در خصوص پیوند کبد نیز گفت: با توجه به آزمایش ها می توان از کبد هر فرد سالمی نیز برای پیوند استفاده کرد که برای فرد اهدا کننده هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.
وی که خودش نیز داوطلب برای این امر است، افزود: اگر بپذیرند و آزمایش ها نیز پاسخ مثبت داده شود من حاضرم که با اهدای قطعه ای کوچک از کبد خودم جان این دو بیمار را نجات دهم و شادی و سلامتی آنان را ببینم.
از زهرا سئوال شد که چه خواسته هایی از مسئولان برای بهبودی بیماری خود دارد در پاسخ چشمانش پر از اشک شد و نتوانست چیزی بگوید بلکه نگاه معصومانه اش و چشم های پر از اشک ها خود گویای مطلب بودند.
در این دیدار که خبرنگاران ایرنا آه پدر و مادری را شاهد بودند که از دل سوخته شان برون می آمد و همین آه بود که به دل ها نشست و اشک ها را جاری کرد.
خانه کوچک این خانواده هر روز شاهد درد ها، گریه ها و اشک ها برای بیماری دو فرزند است، حتی خانه آنان نیز رنگ غم و اندوه به خود گرفته است که هم اکنون خواستار کمک های انسان دوستانه از طرف شهروندان برای یاری رساندن به این دو کودک هستیم و از تمامی نیکوکارانی می خواهیم که کمک های خود را برای درمان این خواهر و بردار به انجمن عطوفت سرطان ارسال کنند.
مردم خیراندیش می توانند کمک های خود را به شماره حساب جام بانک ملت 33663366-87 و یا شماره کارت پاسارگاد 5022291013220247 و یا شماره کارت پارسیان 6221061080014485 واریز کنند تا این دو کودک از حمایت های ارزشمند شما خیران بهره مند شوند.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده