ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نکبت بزرگ از تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی تا همپیمانی با آن

« نکبت» اکنون تنها یک کلمه نیست بلکه بازگو کننده درد و رنج یک ملت در زمانی طولانی است و تداعی کننده یک سرزمین به نام فلسطین اشغال شده است.
نکبت اول ، اشغال فلسطین و سرازیر کردن صهیونیست ها از سراسر جهان به این سرزمین و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی، شهرک سازی ، قتل عام و آواره کردن مردمی مظلوم است.
اگرچه ملت فلسطین با کمک برخی کشورها ساکت ننشسته و جوانان آن با تشکیل گروه های مقاومت از مبارزه حتی با دست خالی لحظه ای دست نکشیده اند، اما حمایت و کمک قدرت های استکباری و مجامع بین المللی از صهیونیست ها و فریبکاری و خیانت برخی رژیم های عربی مانع از آن شده تا ملت فلسطین بتواند حقوق مسلم خود مانند آزادسازی همه خاک فلسطین و بازگشت به وطن را محقق سازد.
نکبت دوم و شاید هم بزرگتر خیانت به آرمان ، قضیه ، ملت و مقاومت فلسطین و مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی توسط برخی رژیم های عربی با برقراری و یا تلاش برای عادی سازی روابط سیاسی ، دیپلماتیک و اقتصادی ، دایر کردن سفارتخانه ، تماس ها و مذاکرات آشکار و پنهان با آن است.
برخی رژیم های عربی به ویژه رژیم سعودی پا را از این هم فراتر گذاشته و برای مقابله با مقاومت ملت های فلسطین و لبنان و کشورهای حامی فلسطین و مخالف تروریسم صهیونیستی و تکفیری با دشمن صهیونیستی همپیمان شده و با بوق ها و ماشین رسانه ای خود درصدد تحریف واقعیت ها هستند تا رژیم صهیونیستی را از جایگاه دشمن به دوست تبدیل کنند.
ناظران بعید ندانسته که این رژیم های عربی در آینده ای که چندان هم دور نخواهد بود، رژیم صهیونیستی را به عنوان یک « کشور» به رسمیت بشناسند و صلح و جنگ و سرنوشت حال و آینده خود را با آن پیوند بزنند.

** سرزمین بدون ملت ، ملت بدون سرزمین
جنبش صهیونیسم با هدف آواره ساختن و مهاجرت اجباری ملت فلسطین با شعار « سرزمین بدون ملت ، ملت بدون سرزمین» آغاز شد و برای تحقق این شعار نیاز بوده است تا « نکبت های » پی در پی رقم بخورد.
در ابتدای توطئه بین المللی ( سال 1948) سرازیر کردن 650 هزار صهیونیست به فلسطین اشغالی برای تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی با وجود 900 هزار فلسطینی امکان پذیر نبود و برای همین راهبرد « آواره سازی » ملت فلسطین با این شعار آغاز شد.
صهیونیست ها به ویژه « بن گوریون» از همان ابتدا درصدد برآمدند تا این توطئه خطرناک را بگونه ای جلوه دهند که فلسطینی ها داوطلبانه و یا به درخواست برخی کشورهای عربی وطن خود را ترک می کنند تا در آینده مسئولیت این مهاجرت اجباری را برعهده نگیرند.

** نکبت بزرگتر
نکبت بزرگتر اکنون در حال رقم خوردن است و آن تبدیل رژیم صهیونیستی به متحد و همپیمان اصلی اردوگاه برخی رژیم های عربی در مقابل اردوگاه محور مقاومت است.
ناظران معتقدند که این راهبرد خطرناک شاید به نتیجه نرسد زیرا « بار کج به منزل نمی رسد» اما در یان میان پیامدهای این راهبرد توطئه آمیز به سرکردگی رژیم سعودی متوجه ملت های عربی و به طور ویژه ملت فلسطین است و دود این آتش افروزی سعودی ها به چشم ملت فلسطین می رود و تنها طرفی که سود می برد دشمن صهیونیستی است.
در این زمینه «علاء ابوعامر» پژوهشگر فلسطینی با خطرناک خواندن توطئه عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی به ویژه رژیم سعودی تاکید کرد که هدف این توطئه نابود کردن قضیه فلسطین و ضربه زدن به مقاومت ملت آن است.
ابوعامر در گفت وگو با ایرنا، « شعارهای برخی حاکمان عرب در دفاع از فلسطین» را زیرسوال برد و گفت که بهای نزدیک شدن برخی کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی را ملت فلسطین می پردازد.
وی خاطرنشان کرد:بعد از تکرار دیدارهای دو جانبه ژنرال ها و سیاستمداران صهیونیست با شاهزادگان و ژنرال های سعودی و نجواهای عاشقانه آنها، روابط پنهانی چندین ساله آنها اکنون وارد مرحله علنی و رسمی شده است.
این پژوهشگر فلسطینی تصریح کرد: تحولات مستمر اخیر نشان می دهد که زمان اعلام عادی سازی کامل روابط سعودی ها با رژیم صهیونیستی نزدیک شده است.
ابوعامر گفت: با کمال تاسف مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که شاهد برافراشته شدن پرچم رژیم صهیونیستی در بیشتر پایتخت های عربی خواهیم بود بی آنکه کاری برای فلسطین که مساله محوری امت اسلامی و عرب است، صورت گرفته باشد.
وی افزود: تحرکات برای بیشتر نزدیک شدن سعودی ها به رژیم صهیونیستی ثابت کرد که شعارهای سال های گذشته آنها و متحدانشان در حمایت از فلسطین، دروغی بیش نبوده و بیشتر سران عرب با سوء استفاده از قضیه فلسطین به دنبال دستیابی به امتیازها و افزایش زمان حکمرانی خود بوده اند.
این پژوهشگر فلسطینی با اشاره به « اوضاع اسف بار کشورهایی که تفاهم و توافق های یک جانبه با رژیم صهیونیستی امضا کرده اند»، تاکید کرد: کسانی که از حمایت فلسطین شانه خالی می کنند، چیزی جز نابودی و خواری نصیب شان نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای عربی که گزینه دوستی و روابط نزدیک با رژیم صهیونیستی را انتخاب کرده اند ، به ثبات داخلی و پیشرفت اقتصادی دست پیدا نخواهند کرد و این رژیم و حامیان آن در جهان، امنیت ، وحدت و تمامیت ارضی آنها را با تهدید مواجه می کنند.
ابوعامر تصریح کرد: کشورهایی که جمهوری اسلامی ایران را خطر واقعی معرفی می کنند، مردم خود را فریب می دهند همه می دانند خطر اصلی این است که سران این کشورها زمامداری خود را با تفکر قرون وسطایی ادامه داده و اکنون به دشمن صهیونیستی دل بسته اند.
این پژوهشگر فلسطینی گفت: ملت ها امروز به تحولات و اوضاع جهان و منطقه از دریچه ای دیگر می نگرند و سران این کشورها بهتر است به جای ایجاد توهم دشمن خارجی و ضرورت دراز کردن دست دوستی به سوی اسرائیل، سیاست های خود را اصلاح کنند.
خاورم*(3)*387*390* 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده