ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ظریف ترین کارهای تان را به ربات دیزنی بسپارید - آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,[categoriy]

ظریف ترین کارهای تان را به ربات دیزنی بسپارید

ظریف ترین کارهای تان را به ربات دیزنی بسپارید - آکا

آکاایران: ظریف ترین کارهای تان را به ربات دیزنی بسپارید

آکاایران: موسسه تحقیقاتی شرکت دیزنی رباتی طراحی کرده که از راه دور کنترل می شود و می تواند با ظرافت و دقت دست به حرکاتی مثل نخ کردن سوزن یا برداشتن یک تخم مرغ بدون شکستن آن بزند. اقداماتی که نیازمند دقتی انسانی است. این ربات از یک سیستم انتقال هیدوراستاتیکی استفاده می کند که با یک سیستم نیوماتیک هیبریدی (ایجاد نیروی مکانیکی از طریق گاز) و یک سیستم هیدرولیکی (که از طریق فشار مایع به کار می افتد) کار می کند.

به گزارش آکاایران: حال از طریق این اختراع جدید کسی که ربات را کنترل می کند می تواند با دقت و ایمنی بیشتر حرکات بدن انسان را تقلید کند. از طریق این دقت و ظرافت در تقلید حرکات انسانی این ربات با دیگران نوعی تعامل به شدت انسانی خواهد داشت.

,[categoriy]

ظریف ترین کارهای تان را به ربات دیزنی بسپارید

باید به این نکته هم اشاره کرد که با توجه به بکارگیری سیستم هیدرولیکی و نیوماتیکی در این ربات تقریبا میزان کابل های به کار رفته در اندام این ربات به نصف رسیده است و از این طریق وزن و اندازه آن را کاهش داده و از طرف دیگر دقت و سرعت واکنش های آن را افزایش داده است.

از طرفی دوربین نصب شده بر سر ربات به کاربری که آن را از طریق عینک واقعیت مجازی کنترل می کند امکان کنترل بهتر اندام ربات را می دهد.

با این حال این تکنولوژی محدودیت هایی هم دارد به عنوان مثال کسی که ربات را کنترل می کند باید تا حدی به آن نزدیک باشد. با این حال محققان در حال انجام آزمایش های بیشتر روی این ربات و گسترش قابلیت های آن هستند.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده