ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سه اختراع توسط محققان دانشگاه سمنان ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، داوود معروفی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه تهران ضمن اشاره به ثبت سه اختراع توسط محققان دانشگاه سمنان اظهار داشت: اختراع اول «ساخت دیپلکسر موجبری اندازه کوچک با ایزولاسیون بالا» است که دکتر مجید افصحی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مهندسی برق و کامپیوتر، مهدی علی بخشی فارغ التحصیل كارشناسي ارشد این دانشکده و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره ۸۷۵۹۴ به ثبت رسیده است.

وی افزود: اختراع دوم «آنتن تک قطبی هم صفحه فرا پهن باند با حذف باند شبكه وايمكس» است که به همت دکتر مجید افصحی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، سيدمحسن حسيني وركياني دانشجوی دکتری این دانشکده و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره ۸۸۰۵۹ به ثبت رسیده است.

ساخت شبکه «هایبرید آنتن منوپالس فراپهن باند»​

مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان طراحی و ساخت شبکه «هایبرید آنتن منوپالس فراپهن باند» را اختراع سوم این گروه عنوان کرد و گفت: این اختراع را نیز دکتر مجید افصحی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، روح الله احمدی و مهدی علی بخشی فارغ التحصیل كارشناسي ارشد این دانشکده و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره ۸۸۲۲۹ به ثبت رسانده اند.

افصحی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر نیز در توضیح این اختراعات گفت: اختراع اول «ساخت دیپلکسر موجبری اندازه کوچک با ایزولاسیون بالا»، در مخابرات ماهواره ای و در رادارهایی که از دو کانال فرستنده و گیرنده استفاده می کنند، کاربرد دارد.

وی افزود: اختراع دوم «آنتن تک قطبی هم صفحه فرا پهن باند با حذف باند شبكه وايمكس»، در سيستم هاي متعددي از جمله سيستم هاي بيسيم کاربرد دارد و با توجه به مزيت ايجاد باند قطع در مجاورت يك سيستم ديگر با تداخل كمتر، استفاده می شود.

افصحی در توضیح اختراع «طراحی و ساخت شبکه هایبرید آنتن منوپالس فراپهن باند» هم گفت: این اختراع برای کشف و ردیابی سیگنال های فعال یک فرستنده مثل رادار در یک منطقه کاربرد دارد.

افزایش دانشجویان اعزامی دانشگاه سمنان به المپیاد علمی- دانشجویی

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان نیز در این نشست از اعزام ۲۵ نفر از دانشجویان ممتاز این دانشگاه به مرحله اول بیست و یکمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشوری به مشهد مقدس و افزایش این اعزام نسبت به پارسال خبر داد.

سامان بابایی کفاکی گفت: این دانشجویان موفق به گذراندن حداقل ۹۰ واحد درسی با معدل حداقل۱۶  برای رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی و معدل ۱۸ برای سایر رشته ها شده اند.

وی اظهار داشت: دانشجویان ممتاز منتخب برای این المپیاد از کلیه گرایش های مهندسي برق، مهندسي كامپيوتر، مهندسي فناوري اطلاعات، مهندسي شيمي، مهندسي مكانيك، روانشناسي، رياضيات و كاربردها، علوم اقتصادي، حقوق و زيست شناسي هستند.

افزایش دو برابری دانشجویان ممتاز اعزامی به المپیاد علمی- دانشجویی

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان با بیان اینکه پارسال ۱۰ نفر از دانشجویان دانشگاه سمنان به این المپیاد اعزام شده بودند، اظهار داشت: این المپیاد علمی دانشجویی ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و نتایج آن تیر ماه اعلام می شود.

بابایی کفاکی با بیان اینکه امسال تعداد دانشجویان ممتاز اعزامی به این المپیاد افزایش بیش از دو برابری داشته است، افزود: امكان ادامه تحصيل دانشجویان به صورت بدون آزمون از جمله مزایای برگزاری این المپیاد برای دانشجوياني است كه در آن موفق به كسب رتبه قابل قبول شوند.

و تصریح کرد: همچنین پیش از اعزام دانشجویان ممتاز دانشگاه سمنان به این المپیاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان با آنان نشست داشت .

محمدیان سمنانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان نیز در این نشست، ضمن آرزوی موفقیت برای تیم اعزامی دانشگاه سمنان، از برنامه ریزی دانشگاه برای افزایش ارائه خدمات به دانشجویان ممتاز در سال تحصیلی آتی خبر داد.

همچنین در این نشست از محمد علی اسلامی زاده دانشجوی ممتاز رشته زیست شناسی برای موفقیت در بیستمین دوره المپیاد علمی-دانشجویی کشور قدر دانی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده