انتشار 605 عنوان کتاب توسط موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی

سید جلال حسینی دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی از انتشار ۶۰۵ عنوان کتاب در یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۵۶ نسخه از سوی موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌جلال حسینی اظهار داشت: در سال گذشته، 605 عنوان کتاب توسط موسسات فرهنگی وابسته به بزرگترین نهاد موقوفاتی جهان اسلام چاپ شده که از این تعداد 336 عنوان کتاب چاپ اول است.

وی ادامه داد: از این تعداد کتاب منتشر شده 451عنوان کتاب تالیف و 154 عنوان ترجمه شده است و تعداد 327 عنوان از این کتاب‌ها به حوزه «دین و معارف اسلامی» اختصاص دارد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه شرکت به‌نشر با انتشار 190عنوان کتاب در رتبه نخست کارنامه نشر آستان قدس رضوی قرار دارد، افزود: بنیاد پژوهش‌های اسلامی، معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی به ترتیب با انتشار 171 و 95عنوان کتاب در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند.

حسینی ادامه داد: به نشر در سال گذشته توانسته 190 عنوان کتاب را در 560 هزار و 906 نسخه کتاب منتشر کند که از این تعداد 71 عنوان چاپ اول و 119عنوان کتاب تجدید چاپ اول است. از کتاب‌های منتشر شده به نشر در سال گذشته 148 عنوان کتاب تالیف و 42 عنوان کتاب ترجمه شده است.

وی با بیان اینکه حدود یک سوم از کتاب‌های به نشر اختصاص به مفاهیم دینی، آموزش اخلاق اسلامی، سنت و سیره امام رضا(ع) دارد، افزود: در سال گذشته این انتشارات موفق شده 71 عنوان کتاب را در موضوع دین و مذهب منتشر کند.

حسینی تصریح کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، به عنوان مرکزی علمی و پژوهشی توانسته در سال گذشته 171عنوان کتاب را در 202 هزار و 200 نسخه منتشر کند، از این تعداد 153 عنوان کتاب چاپ اول و 18 عنوان تجدید چاپ است.

دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در سال گذشته 95 عنوان کتاب را در 404 هزار و500 نسخه منتشر کرده که از این تعداد 54 عنوان کتاب چاپ اول و مابقی چاپ مجدد است.

وی ادامه داد: همچنین موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی نیز در سال گذشته 71 عنوان کتاب را در 163 هزار نسخه منتشر کرده که از این تعداد 14 عنوان کتاب چاپ اول و مابقی چاپ مجدد است.

حسینی افزود:‌ سایر موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی اعم از دانشگاه امام رضا(ع) و دانشگاه رضوی، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی وغیره توانسته‌اند 149 عنوان کتاب را در 76 هزار و 450 نسخه منتشر کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار 605 عنوان کتاب توسط موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X