ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت تابوتی که ظرف 10 سال تجزیه می‌شود

در زمان بروز بلایای طبیعی، مرگ‌ومیر بالای افراد یکی از مسائل اجتناب‌ناپذیر است و کمبود اطلاعات و زمان می‌تواند منجر به رفتارهای نامناسب زیادی از ایجاد قبرهای گروهی گرفته تا سوزاندن قربانیانی که مذهب‌شان از این کار منع‌شان کرده، می‌شود.

ساخت تابوتی که ظرف 10 سال تجزیه می‌شود

یک طراح لهستانی موسوم به آدام میکلوسی، تابوتی را طراحی کرده که شان مردگان را حفظ می کند و علاوه بر آن، تاثیر زیست محیطی انباشت صدها هزار جسد را در یک منطقه متمرکز کاهش می‌دهد.

تابوت LR16 از مواد زیست‌تجزیه‌پذیر ساخته شده و با گذشت 10 سال تجزیه می‌شود.

این طرح اخیرا مدال نقره "رقابت طراحی A" را که بزرگترین رقابت طراحی جهان است، بدست آورده است.

میکلوسی زمانی که دانشجوی دانشگاه گوتنبرگ در سوئد بود، بر روی پروتکل‌های امداد و نجات در شرایط بحرانی تحقیق کرده و با اعضای تیم‌های نجات، پزشکان، مردم و روانشناسان دارای تجربیات دست اول در چنین سوانحی گفتگو کرده بود.

وی دریافت که شیوه مدیریت اجساد در حال حاضر باعث مسائل روانی و همچنین محیط زیستی است.

میکلوسی می‌خواست یک تابوت ارگونومیک را برای در دست گرفتن ساده‌تر طراحی کند. تابوت LR16 از شکافهایی در اطراف برخوردار است که انگشتان در آن‌ها قرار می‌گیرند. این تابوت همچنین برای ذخیره‌سازی کارآمدتر، جمع می‌شود.

این طرح یک راه‌حل محفوظ از خطا نیست. جوامع به ندرت می‌دانند چه زمانی فاجعه رخ می‌دهد از این رو ممکن است در زمان نیاز به این تابوت دسترسی نداشته باشند. با این حال، LR16 می‌تواند شیوه‌ای که جوامع به مراقبت از قربانیان فاجعه – مرده و زنده – می‌پردازند، ارتقا بخشد.

منبع: ایسنا

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده