ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد مقاومتی با همت ملت ایران قابل تحقق استپرورش دو هزار قطعه شتر مرغ در دوره هشت ماهه

مجید کرمیان روز یکشنبه در گفت وگوی با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: از سال 1392 پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی، وارد چرخه تولید شده و تاکنون بخشی از نیازهای جامعه را در زمینه گوشت، پوست، تخم، روغن و صابون شترمرغ را تامین کرده است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اقتصاد مقاومتی فرمودند 'شما باید نگاه به داخل داشته باشید و اگر اقتصاد مقاومتی را به سرانجام برسانید در برابر تحریم ها مقاوم هستید.
کرمیان بیان داشت: کاری را که ما در زمینه پرورش شترمرغ انجام دادیم بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب است و از سال 92، جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس که مدتی در جبهه سلاح در دست داشتیم، اکنون بر اساس نیاز جامعه، سلاح جهاد کشاورزی و اقتصاد مقاومتی را به دست گرفتیم.
وی ادامه داد: در سال 1392 با فرمان رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی، اتفاق فکری را در قم تشکیل و یک کار جدیدی به نام پرورش شتر مرغ که اقدام تازه ای در داخل کشور است را راه اندازی و توسعه دادیم.
کرمیان بیان داشت: با هماهنگی بسیج از بانک مهر اقتصاد وام هایی را دریافت و زمینی به مساحت 13 هکتار را خریداری کردیم و چهار و نیم هکتار آن را به تولید و پرورش شترمرغ ها اختصاص دادیم.
وی ادامه داد: هم اکنون 50 راس شتر مرغ مولد و هزار قطعه جوجه شتر مرغ در مزرعه داریم، سال گذشته 600 قطعه را تولید و تحویل کشتارگاه ها دادیم و در سال جاری نیز تولید هزار قطعه مجوز داریم و امید است بتوانیم آن را تا دو هزار قطعه هم برسانیم.
کرمیان با اشاره به اشتغالزایی صورت گرفته در این فعالیت تولیدی نیز گفت: در این مزرعه 10 نفر به صورت مستقیم و 70 نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول فعالیت شدند.
وی ادامه داد: علاوه بر شترمرغ، تخم شترمرغ، پر، روغن و صابون آن نیز جز فراوری های ما هستند که استان های قم و تهران، اصفهان و سمنان توزیع می شوند.
این جانباز فعال اقتصادی مقاومتی گفت: ما با توکل به خداوند متعال و سرمایه اندک خود فعالیتی را در زمینه تولید و اقتصاد مقاومتی آغاز کرده و به سرانجام رسیده است و امید است سایر افراد نیز در این زمینه گام های اساسی را بردارند.
وی ادامه داد: سال گذشته ما 15 تن گوشت شتر مرغ را در چرخه مصرف کشور وارد کردیم و برای مشاوره دادن و کمک برای راه اندازی اقدامات مشابه به دیگران نیز امادگی داریم.
وی بیان داشت: این مزرعه تولید شتر مرغ در جعفریه قم قرار دارد.
جعفریه از توابع استان قم است که تا مرکز شهر قم 35 کیلومتر فاصله دارد.
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده