ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جلوگیری از تخلفات ساخت و سازاولویت شهرداری های لرستان باشد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد اصلانی روز یکشنبه در جلسه ساخت و سازهای غیرقانونی افزود :شهرداری ها مدیریت خود اتکایی دارند و شهروندان باید نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند تا شهرداریها بتوانند در ارئه خدمات گسترده شهری موفق عمل کنند .
وی اظهار کرد : در برخی موارد شهرداری ها در کسب عوارض و مالیات شهری به دلیل عدم همکاری شهروندان ناموفق هستند و به جهت توانمندی درارائه خدمات مجبور به معامله حقوق فعلی و آینده شهروندان با رفع مقطعی مشکلات می شوند .
وی بیان کرد : استفاده از کمیسیون ماده 100 و پنج یکی از منبع درآمد های شهرداری ها است که عدم پرداخت عوارض و مالیات توسط شهروندان نیازمند فرهنگ سازی و نهادینه شدن فرهنگ توجه به پرداخت عوارض است .
اصلانی گفت : در این راستا داشتن نشریه در شهرداریها و ارتباط و تبادل نظر با مردم شهر مسیری برای فرهنگ سازی و مطلع شدن مردم از حقوق شهروندی وتبیین لزوم پرداخت عوارض توسط شهروندان است .

***شهرداران به با قاطعیت با ساخت و سازهای غیرقانونی برخورد کنند
معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت : تحت هر شرایطی شهرداری ها نباید ساخت و سازهای غیر مجازدر سطح شهرهای استان انجام شود چراکه سیر تکاملی ساخت و سازها ،نمای شهر و موارد ایمنی در این موارد به طور حتم نادیده گرفته می شود.
وی افزود: در صورت وجود نقص در طرح جامع شهری شهرداران موظف به بازبینی و بررسی طرح هستند ونباید به هیچ وجه طرح اشتباه در سطح شهر پیگیری و ادامه داده شود.
وی بیان کرد :درهفته آینده با حضور اعضا نظام مهندسی و طراحان ،رئیس دفتر فنی استانداری ومدیر کل امورشهری و شوراهای استان مشکلات و تخلفات ساخت و سازهای غیر قانونی سطح شهرهای استان بررسی و درصورت تخلف شهرداران در این امر به هیات بدوی تخلفات معرفی شوند.

*** مراحل ساخت و مشخصات فنی ساختمان استانداری لرستان درغرب کشور بی نظیر است
معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت : کیفیت کارو مشخصات فنی و اصول مهندسی ساختمان در حال اجرایی استانداری لرستان در غرب کشور بی نظیر است .
وی بیان کرد : ساخت و سازها در سطح استان باید برابر با اصول مهندسی و فنی داجرا شود و هرگونه بی توجهی در ساخت و سازها صدمات جبران ناپذیری به بافت شهری وارد می کند.
وی ادامه داد : تخلفات در ساخت و سازها در حقیقت هدر دادن سرمایه ملی است وباید از آغاز عملیات اجرایی این موارد جولی آنها گرفته شود .
اصلانی گفت : در حال حاضر ساختمان استانداری لرستان یک طرح موفق اجرایی در استان است که لازم به عنوان یک کارگاه آموزشی انجام اصول فنی و مهندسی مورد توجه مهندسان ناظرو نظام مهندسی استان قرارگیرد.
به گفته وی تمهیداتی با حضور شهرداران ،رئیس سازمان نظام مهندسی استان ،دادستان ها و فرمانداران جهت در نظر گرفتن راهکار مناسب برای تسریع در صدور حکم ساخت و سازهای غیر مجاز در استان تا آخر این هفته اتخاذ می شود.

***95 درصد ساخت و سازهای سطح شهرهای لرستان با نقشه مصوب نظام مهندسی مطابقت ندارد
رئیس سازمان نظام مهندسی لرستان گفت :یکی از بزرگترین ایرادهای وارد بر شهرداری های استان درساخت و سازهای غیر قانونی عدم مطابقت ساخت و سازها با نقشه مصوب و تایید شده در نظام مهندسی است.
امیر محمد امیری ادامه داد: انجام این گونه ساخت و سازها از ابتدای کار باید توسط پلیس سازه های شهرداری متوقف و برابر با کمیسیون ماده 100قلع بنا یا ادامه ساخت صادر شود.
وی افزود : نگاه شهرداری به ساخت و سازها درآمدی است و در اغلب مواردبا وجود عدم تطابق با نقشه مصوب شده در نظام مهندسی ادامه ساخت صادر می شود.
وی بیان کرد :در این راستا 40 سازه بدون ساخت و ساز در شهرستان پلدختر و بیش از 50 مورد در کوهدشت شناسایی شده است .
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده