جلوگیری از تخلفات ساخت و سازاولویت شهرداری های لرستان باشد

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد اصلانی روز یکشنبه در جلسه ساخت و سازهای غیرقانونی افزود :شهرداری ها مدیریت خود اتکایی دارند و شهروندان باید نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند تا شهرداریها بتوانند در ارئه خدمات گسترده شهری موفق عمل کنند .
وی اظهار کرد : در برخی موارد شهرداری ها در کسب عوارض و مالیات شهری به دلیل عدم همکاری شهروندان ناموفق هستند و به جهت توانمندی درارائه خدمات مجبور به معامله حقوق فعلی و آینده شهروندان با رفع مقطعی مشکلات می شوند .
وی بیان کرد : استفاده از کمیسیون ماده 100 و پنج یکی از منبع درآمد های شهرداری ها است که عدم پرداخت عوارض و مالیات توسط شهروندان نیازمند فرهنگ سازی و نهادینه شدن فرهنگ توجه به پرداخت عوارض است .
اصلانی گفت : در این راستا داشتن نشریه در شهرداریها و ارتباط و تبادل نظر با مردم شهر مسیری برای فرهنگ سازی و مطلع شدن مردم از حقوق شهروندی وتبیین لزوم پرداخت عوارض توسط شهروندان است .

***شهرداران به با قاطعیت با ساخت و سازهای غیرقانونی برخورد کنند
معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت : تحت هر شرایطی شهرداری ها نباید ساخت و سازهای غیر مجازدر سطح شهرهای استان انجام شود چراکه سیر تکاملی ساخت و سازها ،نمای شهر و موارد ایمنی در این موارد به طور حتم نادیده گرفته می شود.
وی افزود: در صورت وجود نقص در طرح جامع شهری شهرداران موظف به بازبینی و بررسی طرح هستند ونباید به هیچ وجه طرح اشتباه در سطح شهر پیگیری و ادامه داده شود.
وی بیان کرد :درهفته آینده با حضور اعضا نظام مهندسی و طراحان ،رئیس دفتر فنی استانداری ومدیر کل امورشهری و شوراهای استان مشکلات و تخلفات ساخت و سازهای غیر قانونی سطح شهرهای استان بررسی و درصورت تخلف شهرداران در این امر به هیات بدوی تخلفات معرفی شوند.

*** مراحل ساخت و مشخصات فنی ساختمان استانداری لرستان درغرب کشور بی نظیر است
معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت : کیفیت کارو مشخصات فنی و اصول مهندسی ساختمان در حال اجرایی استانداری لرستان در غرب کشور بی نظیر است .
وی بیان کرد : ساخت و سازها در سطح استان باید برابر با اصول مهندسی و فنی داجرا شود و هرگونه بی توجهی در ساخت و سازها صدمات جبران ناپذیری به بافت شهری وارد می کند.
وی ادامه داد : تخلفات در ساخت و سازها در حقیقت هدر دادن سرمایه ملی است وباید از آغاز عملیات اجرایی این موارد جولی آنها گرفته شود .
اصلانی گفت : در حال حاضر ساختمان استانداری لرستان یک طرح موفق اجرایی در استان است که لازم به عنوان یک کارگاه آموزشی انجام اصول فنی و مهندسی مورد توجه مهندسان ناظرو نظام مهندسی استان قرارگیرد.
به گفته وی تمهیداتی با حضور شهرداران ،رئیس سازمان نظام مهندسی استان ،دادستان ها و فرمانداران جهت در نظر گرفتن راهکار مناسب برای تسریع در صدور حکم ساخت و سازهای غیر مجاز در استان تا آخر این هفته اتخاذ می شود.

***95 درصد ساخت و سازهای سطح شهرهای لرستان با نقشه مصوب نظام مهندسی مطابقت ندارد
رئیس سازمان نظام مهندسی لرستان گفت :یکی از بزرگترین ایرادهای وارد بر شهرداری های استان درساخت و سازهای غیر قانونی عدم مطابقت ساخت و سازها با نقشه مصوب و تایید شده در نظام مهندسی است.
امیر محمد امیری ادامه داد: انجام این گونه ساخت و سازها از ابتدای کار باید توسط پلیس سازه های شهرداری متوقف و برابر با کمیسیون ماده 100قلع بنا یا ادامه ساخت صادر شود.
وی افزود : نگاه شهرداری به ساخت و سازها درآمدی است و در اغلب مواردبا وجود عدم تطابق با نقشه مصوب شده در نظام مهندسی ادامه ساخت صادر می شود.
وی بیان کرد :در این راستا 40 سازه بدون ساخت و ساز در شهرستان پلدختر و بیش از 50 مورد در کوهدشت شناسایی شده است .
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلوگیری از تخلفات ساخت و سازاولویت شهرداری های لرستان باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X