ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چالش سخت کامرون برای متقاعد کردن انگلیسی‌ها

چالش سخت کامرون برای متقاعد کردن انگلیسی‌ها بین الملل > اروپا - تسنیم نوشت: نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که نخست وزیر انگلیس با چالش سختی روبرو است تا رای دهندگان را متقاعد کند که درباره اینکه چرا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند، حقیقت را به آنها می‌گوید.

 

به گزارش رویترز، در حالی که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند، نظرسنجی جدید حاکی است که دیوید کامرون نخست وزیر برای متقاعد کردن رای دهندگان نسبت به این مساله که به آنها درباره اینکه چرا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند، حقیقت را می گوید، با چالش جدی روبرو است و بوریس جانسون شهردار سابق لندن و رهبر کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در این زمینه عملکرد بهتری داشته است.

تنها 21 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی موسسه کامرس بر این باور بوده اند که کامرون حقیقت را درباره علت اصلی ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نسبت به بوریس جانسون می گوید و 45 درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده اند که جانسون قابل اعتمادتر از کامرون است.

در شرایطی که کمتر از 6 هفته به برگزاری همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا زمان باقی مانده است، رای دهندگان همچنان اختلاف نظر زیادی در خصوص عضویت یا خروج از اتحادیه اروپا دارند.

کامرون هشدار داده است که تصمیم برای خروج از اتحادیه اروپا تاثیرات منفی زیادی بر اقتصاد انگلیس خواهد داشت. ولی جانسون گفته است که انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا با رونق بیشتری روبرو خواهد شد چرا که اجازه خواهد داشت تا قوانین خودش را تدوین و اجرا کند، قراردادهای تجاری را خودش تنظیم کند و بودجه اختصاص یافته به اتحادیه اروپا را در داخل کشورش هزینه کند.

نظرسنجی موسسه کامرس برای روزنامه ساندی میرور و وبسایت ایندیپندنت انجام شده است. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 33 درصد شرکت کنندگان بر این باورند که اوضاع بریتانیا در صورت ادامه عضویت در اتحادیه اروپا، بهتر خواهد بود و 29 درصد نیز اعلام کرده اند که شرایط این کشور در صورت خروج از اتحادیه اروپا بهتر می شود.

مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس نیز روز پنجشنبه هشدار داد که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اقتصاد این کشور با افت شدیدی روبرو خواهد شد و احتمالا با رکود کوتاهی همراه می شود.

52261

کلید واژه ها: دیوید کامرون - انگلیس -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده