ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشتری ساختمان سوهانک کمیته امداد مشخص شد؛ وزارت علوم فتاح: ۱۸۰ میلیارد خرجش شده است

مشتری ساختمان سوهانک کمیته امداد مشخص شد؛ وزارت علوم/ فتاح: ۱۸۰ میلیارد خرجش شده است جامعه > شهری - تسنیم نوشت: رئیس کمیته امداد گفت: نقدها به محل ساختمان سوهانک درست بود. در این ساختمان هتل ۵ ستاره، سالن ورزشی بسیار بزرگ و امکانات دیگری بود که در حال خاک خوردن بودند.

پرویز فتاح صبح امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از ساختمان جدید کمیته امداد در میدان آزادی با تشریح آخرین وضعیت فروش ساختمان جنجالی کمیته امداد در سوهانک اظهار کرد: ما اقدامات لازم برای فروش ساختمان سوهانک را انجام دادیم تا در حال حاضر مشتریان زیادی از دولت، شهرداری تهران و بخش خصوصی برای خرید این ساختمان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: البته یکی از وزرای دولت به طور جدی به بحث خرید این ساختمان ورود پیدا کرده و قرار است موضوع خرید این ساختمان را در جلسه امروز و یا جلسه چهارشنبه هیئت دولت مطرح کند و مصوبه خرید آن را از هیئت محترمه دولت دریافت کند.

رئیس کمیته امداد در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص قیمت کارشناسی این ساختمان گفت: سه کارشناس خبره ملی سرشناس نسبت به قیمت گذاری این ساختمان اقدام کردند و قیمت هزار میلیارد تومان را برای آن عنوان کرده اند که ما به خریداران و متقاضیان نیز عنوان کردیم که به هیچ وجه حاضر نیستیم ساختمان سوهانک را به ازای مبلغی پایین تر از رقم کارشناسی شده واگذار کنیم.

فتاح همچنین در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی براینکه کدام یک از وزارتخانه‌ها قرار است خریدار مجموعه سوهانک شود گفت: در رایزنی‌های انجام شده وزارت علوم برای مجموعه دانشگاهی متقاضی خرید مجموعه سوهانک شده است.

وی همچنین در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار تسنیم، در خصوص هزینه احداث ساختمان جدید کمیته امداد در آزادی نیز گفت: ما این ساختمان را که در مرحله اسکلت قرار داشت با مبلغ 140 میلیاردتومان از بنیاد مستضعفان خریداری کردیم و پس از خرید نیز 40 میلیارد تومان هزینه تکمیل این ساختمان شده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: البته بابت تغییر کاربری ساختمان سوهانک و عوارض شهرداری و سایر هزینه‌های آن مبلغی باید پرداخت شود ولی مابه التفاوت فروش مجموعه سوهانک و هزینه ساختمان آزادی قرار است به لطف خدا و با مصوبه هیئت امنا برای صندوق قرض الحسنه کمیته امداد تخصیص داده شود.

فتاح همچنین در خصوص تأمین منابع مالی خرید ساختمان جدید نیز گفت: با مجوز هیئت امنای کمیته امداد، مجتمع اقتصادی امداد اقدام به پرداخت هزینه خرید این ساختمان کرد که این هزینه‌ها به شکل 70 درصد از طریق واگذاری ملک و 30 درصد به صورت نقدی پرداخت شد و ما در خرید این ساختمان مجوزی برای هزینه کرد از بودجه امداد نداشتیم و این ساختمان به وسیله مجتمع اقتصادی امداد خریداری شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ساختمان جدید از تمام استانداردها و مجوزهای لازم شهرداری برخوردار است یا خیر، گفت: اواخر سال گذشته با فروشنده ساختمان جدید تصویه حساب کامل شد و این ساختمان که دارای یک سند است با کاربری اداری و بخشی با کاربری تجاری به کمیته امداد واگذار شد.

رئیس کمیته امداد در ادامه با بیان اینکه این ساختمان دارای 14 طبقه اداری، سه طبقه تجاری در بال شرقی و 650 باب پارکینگ است، افزود: البته تمام این فضا مورد نیاز کمیته امداد نیست ولی جمیع شرایط این ساختمان ما را برآن داشت تا نسبت به خرید و تجهیز آن اقدام کنیم. همچنین سه طبقه تجاری در بال شرقی این ساختمان قرار است به عنوان نمایشگاه دائمی برای ارائه محصولات تولید شده توسط مددجویان اختصاص یابد.

فتاح گفت: دارا بودن 650 پارکینگ در این ساختمان نیز یکی از ویژگی‌های ساختمان جدید است که تمام نیازهای ما برای پارکینگ را مرتفع می‌کند و هیچ مزاحمتی برای همسایگان این ساختمان بوجود نخواهد آورد.

وی با اشاره به تلاش 7 ماهه برای مکان‌یابی این ساختمان نیز خاطرنشان کرد: ما برای یافتن بهترین مکان برای ساختمان جدید تمام نقاط تهران از میدان بهمن تا شرق پایتخت را جستجو کردیم و به واسطه شرایط مناسب ساختمان آزادی به لحاظ دسترسی به مترو، پایانه اتوبوسرانی و تاکسی و نزدیکی به فرودگاه این محل را برای ساختمان جدید کمیته امداد مناسب دیدیم.

رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره به دلایل تغییر ساختمان کمیته امداد از سوهانک به آزادی نیز اظهار کرد: دوری مسیر ساختمان سوهانک، دسترسی نامناسب آن و پاسخگویی به مطالبات جامعه از جمله مواردی بود که باعث شد تا نسبت به تغییر محل ساختمان کمیته امداد اقدام کنیم.

فتاح ادامه داد: استقرار ساختمان اصلی کمیته امداد در سوهانک حساسیت‌هایی را در کف جامعه به وجودآورده بود و نقدهایی به محل استقرار این ساختمان وجود داشت که نقدهای مطرح شده نیز منطقاً درست بود. از سوی دیگر مجموعه سوهانک در شرایط فعلی برای نیازهای ما بسیار بزرگ بود و در آن مجموعه هتل 5 ستاره سالن ورزشی بسیار بزرگ و ... دیده شده بود که در شرایط فعلی بلااستفاده مانده و درحال خاک خوردن بود. لذا جمیع این جهات ما را مترصد آن کرد که تا هرچه سریعتر نسبت به تغییر مکان ساختمان اصلی کمیته امداد اقدام کنیم.

وی در ادامه این نشست با اشاره به حضور خود در سه هفته اخیر در این ساختمان و انتقال دفتر ریاست کمیته امداد به ساختمان جدید گفت: ما به قول خودمان به خبرنگاران که پیش از عید وعده داده بودیم قرار بعدی را در ساختمان جدید بگذاریم عمل کردیم و در سه هفته اخیر تمام قرارهای اداری ما به این مجموعه منتقل شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه هنوز عملیات اجرایی این ساختمان به پایان نرسیده است، افزود: همانطور که در بازدید از این ساختمان ملاحظه کردید تنها طبقه چهاردهم این ساختمان دارای امکانات لازم است و 13 طبقه دیگر در شرایط کارگاهی قرار دارد ولی ما معتقدیم که این تغییر و جابجایی باید هرچه سریعتر اتفاق می‌افتاد و ما به مدد همکارانمان به این محل نقل مکان کرده‌ایم و تصور می‌کنیم سایر همکاران ما در کمیته امداد نیز در کوتاه ترین زمان به محل جدید منتقل می‌شود.

فتاح ادامه داد: خوشبختانه ما موفق شدیم فضای حدود 8 هکتاری سوهانک را به ساختمان آزادی با وسعت نیم هکتار منتقل کنیم که این نقل مکان قطعاً باعث کاهش هزینه‌ها، ساده تر شدن رفت و امدها و دسترسی مناسب تر مددجویان و کارمندان به ساختمان جدید خواهد شد.

وی در پاسخ به یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص تغییر ساختمان کمیته امداد در استان‌های دیگر نیز گفت: باید پذیرفت که پیش از اینکه شخصاً اقدام به تغییر مکان کنم نمی‌توانستم از مدیران کل استان‌ها تقاضای جابجایی و نقل مکانشان را داشته باشم ولی امروز و پس از نقل مکان به این ساختمان می‌توانم با صدای رسا عنوان کنم من این کار را کردم و ساختمان‌های برخی استان‌ها نیز می‌توانند به محل مناسب‌تری منطق شوند.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: در حال حاضر ساختمان کمیته امداد در برخی استان‌ها در مکانی قرار دارد که به واسطه موقعیت اداری و تجاری آن از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و لازم است تا با فروش‌آنها و تهیه کردن مکان مناسب‌تری اقدام به نقل مکان صورت گیرد. لذا من این موضوع را به مدیران برخیا ز استان‌ها ابلاغ کردم و امسال نیز حتما اخباری از این دست خواهیم داشت.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: کمیته امداد -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده