ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اتحادیه اروپا در همان مسیر محکوم به شکست هیتلر قرار دارد

بوریس جانسون شهردار سابق لندن که رهبری کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: اتحادیه اروپا مسیر محکوم به شکست آدولف هیتلر و ناپلئون را برای تشکیل یک دولت بزرگ اروپایی دنبال می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که کمتر از 6 هفته زمان به برگزاری همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا باقی مانده است، بوریس جانسون شهردار سابق لندن و رهبر کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه ساندی تلگراف تاکید کرد: اتحادیه اروپا دقیقا همان مسیر محکوم به شکست هیتلر و ناپلئون را برای تشکیل یک دولت بزرگ اروپایی دنبال می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اتحادیه اروپا با فقدان دموکراسی و حاکمیت متحد و یکپارچه روبرو است و به همین علت این مسیر محکوم به شکست خواهد بود.

بوریس جانسون گفت: هیتلر، ناپلئون و افراد دیگری سعی کردند این کار را انجام دهند، و با سرنوشت غم انگیزی روبرو شدند. اتحادیه اروپا نیز سعی می کند تا این کار را با روش های متفاوتی انجام دهد. ولی اساسا، چیزی که ناقص است یک مشکل داخلی است، در واقع هیچ گونه وفاداری نسبت به ایده اروپا وجود ندارد.

شهردار سابق لندن افزود: هیچ حاکمیت ساده ای وجود ندارد که کسی به ان احترام بگذارد و یا آن را درک کند. این مساله موجب خلاء دموکراتیک بزرگی در اروپا می شود.

در حالی که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند، نظرسنجی جدید حاکی است که دیوید کامرون نخست وزیر برای متقاعد کردن رای دهندگان نسبت به این مساله که به آنها درباره اینکه چرا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند، حقیقت را می گوید، با چالش جدی روبرو است و بوریس جانسون شهردار سابق لندن و رهبر کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در این زمینه عملکرد بهتری داشته است.

تنها 21 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی موسسه کامرس بر این باور بوده اند که کامرون حقیقت را درباره علت اصلی ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نسبت به بوریس جانسون می گوید و 45 درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده اند که جانسون قابل اعتمادتر از کامرون است.

کامرون هشدار داده است که تصمیم برای خروج از اتحادیه اروپا تاثیرات منفی زیادی بر اقتصاد انگلیس خواهد داشت. ولی جانسون گفته است که انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا با رونق بیشتری روبرو خواهد شد چرا که اجازه خواهد داشت تا قوانین خودش را تدوین و اجرا کند، قراردادهای تجاری را خودش تنظیم کند و بودجه اختصاص یافته به اتحادیه اروپا را در داخل کشورش هزینه کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده