ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمی‌توانیم در دنیای رقابتی امروز کاری را با دستور پیش ببریم

آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازگشایی ال سی قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان گفت: دنیا، دنیای رقابت است و با دستور نمی توانیم کاری از پیش ببریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی در کنفرانس بین المللی ریل-بندر و ریل-نفت، اظهار کرد: اولین شعاری که در وزارت راه پیگیری می کنیم بحث ارتباطات است، مرحله اول در حوزه تمدن ایرانشهر از مدیترانه تا شبه قاره را شامل می شود. باید بتوانیم ارتباطات را بین همه کشورها در حوزه های ریلی، هوایی، زمینی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: البته تاکید عمده ما ارتباطات بر حوزه ریلی است تا بتوانیم تمدن های این حوزه را به هم وصل کنیم.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب با کشورهای همسایه و کشورهای آسیای میانه از توجه به چشمه های بار در این کشورها یاد کرد و افزود: مقداری هماهنگی و توجه به مسائل شبکه ای می تواند رشد های خوبی را در حوزه حمل و نقل ریلی داشته باشد. در ایران سالانه 90 میلیون تن مواد معدنی مختلف جابجا می شود که نباید از طریق جاده حمل شود و باید از طریق ریل حمل شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که نیازمندیم در حوزه رگولاتوری با کشورهای دیگر همکاری داشته باشیم، اظهار کرد: دنیا، دنیای رقابت است و با دستور نمی توانیم کاری از پیش ببریم.

آخوندی با بیان این که می توانیم حمل و نقل مواد معدنی را به 200 درصد افزایش دهیم، ابراز امیدواری کرد قطارهای بین المللی بار و مسافری کاملا به صورت قابل اعتماد و دارای برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تردد قطارهای برنامه ای به سمت اروپا گفت: باید در حوزه دو خطه کردن، افزایش سرعت، قطارهای سریع السیر و حمل و نقل حومه ای اقدامات بسیاری انجام شود که خوشبختانه بعد از مدت ها ال سی قطار سریع السیر تهران-قم- اصفهان فعال شده که با اجرای آن طی 4 سال قطارها با سرعت 250 کیلومتر در ساعت سیر می کنند.

وی با اشاره به این که قرارداد برقی کردن مسیر تهران-مشهد و افزایش سرعت به 200 کیلومتر به زودی نهایی می شود، افزود:  بحث حمل  ونقل حومه ای تهران با سرعت در دست اقدام است و در حال اجراست، همین بحث برای خط مشهد به گلبهار و سرخس در دست اقدام است. همچنین همین بحث در حوزه شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز مطرح شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید یک خط ریلی خوب در بخش مسافر با کشورهای همسایه داشته باشیم و باید برای آن برنامه ریزی شود. کار سختی است چراکه سابقه آنرا نداریم، اما باید به سمت آن برویم چون هم به نفع ماست هم کشورهای همسایه.

آخوندی با اشاره به روش های جدید تامین مالی افزود: استفاده از بازار سرمایه و سیستم لیزینگ از جمله مباحثی بوده که با مذاکره کنندگان خارجی مطرح شده است.خیلی مهم است که بتوانیم از این قبیل روش ها استفاده کنیم، شاید موفق ترین روش برای قراردادها استفاده از همین سیستم هاست.

به گزارش تسنیم در پایان کنفرانس بین المللی ریل-بندر و ریل-نفت تفاهمنامه همکاری بین راه آهن های ایران و روسیه امضا شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X