ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشور امروز در معرض تقابل ها و رقابت های تمدنی بزرگی قرار دارد

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار داود عامری روز یکشنبه در همایش ملی فرهنگ دفاعی گفت: همه نیک می دانیم که فرهنگ زیربنای اندیشه و کنش گری این ملت را می سازد؛ اینکه مردم در مقابل پیش آمدها و پدیده ها چه واکنشی نشان دهند، ریشه در فرهنگ و زیربنای فکری آنها دارد.
وی ادامه داد: بر همین اساس احساس کنش و واکنش در برابر هر گونه احساس نگرانی، تهدید و خطر نشات گرفته از فرهنگ و باورهای ارزشی جامعه و مردم دارد که این گونه خاص از کنش گری را این جمع اندیشمند و فرهیخته می خواهند تحت عنوان فرهنگ دفاعی بررسی، تبیین و ترویج کنند.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اول از هر چیز باید متذکر شد که فرهنگ دفاعی در فرهنگ ایرانی - اسلامی ریشه ای دیرینه دارد که متناسب با شرایط سخت، روحیه دفاعی در ملت ما ظهور و بروز داشته است. هویت قوی و فرهنگ دفاعی ریشه دار، یکی از عوامل مهمی بوده که باعث شده انقلاب اسلامی در تاریخ پرفراز و نشیب خود محفوظ بماند و مایه مباهات و افتخار ملت های آزایخواه شود.
سردار عامری تصریح کرد: شاید عده ای گمان کنند که با توجه به ساختارهای نظامند در کشورهای مختلف، فرهنگ دفاعی از اهمیت افتاده و در یک نگاه تقلیلی باید آن را در بین مردم نظامی حفظ کرد.
وی گفت: پاسخ روشن و واضح است، حس تعلق خاطر به ارزش های دینی، وطن، هویت، آرمان ها، دست آوردها و همبستگی با آرمان های ملی و مذهبی نه تنها عموم مردم را به مجاهدان همیشه آماده برای حضور در عرصه های مختلف تبدیل می کند، بلکه باید گفت که فرد فرد نیروهای دفاعی نیز جزئی از خانواده بزرگ ایران زمین هستند که طبیعتا روحیه و منش آنها در وهله نخست وابسته به فرهنگ غالب جامعه بزرگ ملت ایران است و در مراحل بعد تحت تاثیر خرده فرهنگ سازمانی قرار می گیرد.
دبیر نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی تصریح کرد: بنابراین تقویت فرهنگ دفاعی از طریق شناسایی مولفه ها و عوامل تاثیرگذار بر آن از قبیل تعلق خاطر به آرمان ها، ارزش ها و دستاوردهای اسلامی - ملی و تقویت روحیه پایداری برای اهداف اسلامی و انقلابی و در نهایت عشق به آرمان ها و مردم سرزمین خود باعث تقویت فرهنگ دفاعی و هویت بخش خاصی در ملت بزرگ ایران شده که نتیجه اولیه آن بالندگی کشور و کور شدن چشمان طمع دشمنان است.
وی افزود: یکی از مهمترین عوامل امنیت پایدار روانی و محیطی برای هر کشوری برخورداری از فرهنگ دفاعی قوی و قوام یافته است، همانطور که حضرت امام (ره) اعتقاد راسخ داشتند که فرهنگ ریشه همه خوشبختی و بدبختی های یک ملت است.
سردار عامری تصریح کرد: یکی از لوازم مهم خوشبختی برای هر ملتی، زندگی در امنیت و آرامش خاطر بدون دغدغه تهدید و احساس نا امنی است و آنچه که بهتر از هر چیز دیگری می تواند سایه اندیشه تهدید و احساس تهدید از نوع نظامی، فرهنگی، اقتصادی،‌سیاسی و اجتماعی را از سر ایران عزیز و تمام ملت های آزاده جهان دور کند، فرهنگ دفاعی است.
معاون فرهنگی و تبلغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در واقع این فرهنگ دفاعی است که عده ای خادمان ملت را در عرصه های مختلف شبانه روز به فکر تقویت کشور وا می دارد و در گوشه ای دیگر مردم را برای حمایت از فعالیت های دفاعی در برابر تهاجم نرم و فرهنگی مجهز می سازد و در جایی دیگر خود را در قالب مقابله با توطئه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نشان می دهد.
همایش ملی فرهنگ دفاعی، بمنظور تبیین، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دفاعی کشور و تقویت مؤلفه ‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ‌های کشوری و لشکری توسط معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور اندیشمندان، کارشناسان و مسئولان کشوری و لشکری و با مشارکت 48 دستگاه مختلف در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما در حال برگزاریست.
اجتمام ** 7029 ** 9314 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده