ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتابخانه ها بدون کتابدار متخصص کارآیی ندارند

به گزارش ایرنا سعیده ابراهیمی یکشنبه در دیدار با جمعی از کتابداران کتابخانه های شیراز افزود: کتابداران باید علاوه بر توجه به اهمیت دانش افزایی، ارتباط فراگیر با مردم و اعضای کتابخانه را نیز مورد توجه قرار دهند.
وی بیان کرد: گرچه ایجاد زیرساخت، تجهیرات و منابع نقش مهمی در جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی دارد اما کتابداران می توانند در هر شرایطی مردم را با این محیط دانش مدار و فرهنگی پیوند بزنند که کتابداران فارس در این زمینه گام های بلندی برداشته اند.
ابراهیمی با قدردانی از فعالیت های خلاقانه کتابداران فارس و شهر شیراز در ترویج کتابخوانی اظهارداشت: کتابخانه های عمومی علاوه بر وجهه علمی، میراث فرهنگی این سرزمین هستند که این نشان دهنده مسئولیت خطیر کتابداران در حفظ این میراث گرانبهای فرهنگی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است کتابخانه ها دانشگاه هایی هستند که تاریخ نشان داده است بدون وجود آن ها هیچ پژوهش و نوآوری علمی شکل نمی گیرد.
وی اضافه کرد: کتابداران حلقه اتصال مردم با کتابخانه ها به عنوان دانشگاه های عمومی در جامعه هستند.
در این دیدار کتابداران شیراز به بیان مشکلات و مطالبات خود پرداختند.
در حال حاضر 203 کتابخانه عمومی در استان فارس وجود دارد که از این تعداد 163 کتابخانه نهادی، 39 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است که 331 کتابدار در این استان در این کتابخانه ها به مخاطبان خدمات دهی می کنند.
در کتابخانه های موجود در استان تعداد دو میلیون و 330 هزار نسخه کتاب وجود دارد.
همچنین 119 هزار و 500 نفر از مردم استان فارس در حال حاضر عضو کتابخانه های عمومی استان فارس هستند.
3002/ 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X