ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استقبال از بخش هنرهای تجسمی جشنواره فیلم سبز

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، مرکز فرهنگی و هنری صبا در جشنواره بین‌‌المللی فیلم سبز به نمایش آثار هنری‌های تجسمی در شش بخش مختلف اختصاص یافته است.
این جشنواره پس از 10 سال وقفه دوباره کار خود را از 24 اردیبهشت با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست آغاز کرده است.
جشنواره فیلم سبز دارای دو بخش فیلم و هنرهای تسجمی است که بخش فیلم شامل آثار مستند، انیمیشن، فیلم کوتاه، فیلم بلند و آثار داستانی است و بخش هنرهای تجسمی نیز شامل شش بخش عکس، پوستر، گرافیک، هنرهای مفهومی، نقاشی و کاریکاتور است که هنرمندان ایرانی و خارجی آثار خود را در موسسه فرهنگی هنری صبا به نمایش گذاشته‌اند.
در بخش عکس جشنواره فیلم سبز، مخاطبان می‌توانند آثاری با موضوع حیات وحش، دریا، آثار باستانی، مصرف بی رویه آب، قطع درختان، آلودگی هوا، آزار و اذیت حیوانات، تولید بیش از حد زباله و سایر مباحث مرتبط با محیط زیست را مشاهده کنند.
در این بخش هنرمندانی همچون احسان جزینی، ساسان جوادنیا، شهروز جلالت، آذین حقیقی، عبدالرضا کاکایی، صابر قاضی، رضا زنگنه، فرشته زمانی، عباس رستگار و ... آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.
در بخش نقاشی نیز، هنرمندانی چون بیتا صنعتی، رویا میر سیستانی، ساناز مسعودی، شیما سفید رود و دیگر نقاشان کشور، دخالت انسان در طبیعت و هم زیستی انسان و حیوان را بر روی بوم نقاشی به تصویر کشیده اند.
خشکسالی، قطع درختان و انقراض گونه‌های جانوری نیز از جمله آثار بخش گرافیک است که توجه مخاطبان جشنواره را به خود جلب کرده اند.
در بخش هنرهای مفهومی نیز، خشکسالی، حیوانات، درختان موضوع کار هنرمندان این بخش قرار گرفته و هنرمندانی چون معصومه روستا، گلناز لواسانی، آثار خود را در معرض دیدم عموم قرار داده اند.
بخش کاریکاتور هم با دست مایه قرار دادن رفتار‌های اشتباه انسان در مواجهه با محیط زیست و طبیعت به این جشنواره آمده است.
بخش پوستر هم با تنوع موضوع بیشتری نسبت به بخش‌های دیگر در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از 24 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 31 اردیبهشت ماه در تهران و تمام مراکز استان ها ادامه خواهد داشت.
سینما فلسطین، مرکز فرهنگی هنری صبا و سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مراکز نمایش دهنده فیلم ها و برنامه های جشنواره در تهران هستند.
فراهنگ**9246** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده