ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس کمیته داوران کشتی: 23 داور ایران قابلیت قضاوت در المپیک را دارند

«محمد ابراهیم امامی» که به عنوان نماینده ایران در المپیک 2016 ریو قضاوت خواهد کرد، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اعضا کمیته داوران اتحادیه جهانی کشتی سخت ترین کشتی ها را به دلیل قابلیت ها و شهره بودن به رعایت اصل بی طرفی، به داوران ایرانی می سپارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر فقط اردوان صاحب و محمد ابراهیم امامی به عنوان دو داور درجه یک المپیکی - S1 - هستند و باید تلاش کنیم شمار داوران درجه یک المپیکی ایران افزایش یابد.
امامی با اشاره به برنامه های کمیته داوران فدراسیون کشتی برای ارتقا داوران جوان گفت: تعداد زیادی از داوران جوان موفق به ارتقا در سطح درجه یک بین المللی شدند و همانطور که کشتی فرنگی و آزاد ایران از قدرت های جهانی است، داوری ایران نیز قابلیت آنرا دارد که در این جایگاه قرار گیرد.
وی تعداد داوران درجه یک، دو و سه بین المللی را 134 داور عنوان کرد و گفت: 23 داور درجه یک بین المللی که اکثریت آنها جوان هستند، می توانند نامزد ارتقا به درجه المپیکی شوند و به دلیل محدودیت کمیته داوران اتحادیه جهانی، فقط دو تا سه نفر می توانند به این درجه ارتقا یابند.
نماینده داوران ایران در کشتی المپیک 2016 ریو افزود: در المپیک های قبلی شرایط انتخاب داوران به دلیل تعداد زیاد وزن های کشتی متفاوت بود و به همین دلیل تعداد بیشتری برای المپیک انتخاب می شدند.
امامی گفت: در المپیک ریو با توجه به کاهش وزن های کشتی آزاد و فرنگی به شش وزن، تعداد داوران نیز کمتر شد و به همین دلیل حساسیت اتحادیه جهانی کشتی برای گزینش داوران افزایش یافت و از دو سال قبل به صورت جدی کمیته داوران اتحادیه جهانی به دنبال این بود که داوران را در چند مرحله انتخاب کنند که مهمترین آن پیکارهای کشتی قهرمانی سال 2015 آمریکا در شهریور سال 94 بود.
وی ادامه داد: در آن پیکارها تعدادی از داوران درجه یک المپیکی انتخاب شدند و براساس برنامه باید در چند مسابقه دیگر از جمله مسابقات قاره ای شرکت کنند که من و به همراه صاحب اردوان از داوران شایسته ایران که تجربه قضاوت در المپیک لندن را دارد، پس از مسابقات جهانی در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند در بهمن 94 شرکت کردیم.
امامی افزود: بر اساس برنامه کمیته داوران اتحادیه جهانی کشتی، داوران در یکی از مسابقات انتخابی مغولستان و یا ترکیه که به صورت جهانی بود، شرکت کردند.
این داور کشتی المپیکی ایران گفت: احساس می کنم عملکرد هر دو نفر ما در رقابت های انتخابی مغولستان مثبت بود، اما با توجه به اینکه تعداد داوران از 80 نفر به 50 نفر کاهش یافته بود، کمیته داوران اتحادیه جهانی کشتی پس از رقابت های انتخابی ترکیه، عملکرد داوران را دوباره بررسی و فهرست اولیه ای را که دی ماه سال 94 اعلام کرده بود را تغییر داد.
وی با اشاره به اینکه در فهرست اولیه کمیته داوران کشتی اتحادیه جهانی، نام اردوان صاحب بود، گفت: تغییرات ایجاد شده فقط مختص به ایران نبود و ارتباطی هم به فدراسیون های ملی ندارد، چرا که تصمیم گیرنده اصلی کمیته داوران اتحادیه جهانی است و این تغییر هیچ چیزی از شایستگی اردوان صاحب کم نمی کند.
اتحادیه جهانی کشتی اواخر هفته گذشته فهرست نهایی داوران قضاوت کننده در المپیک 2016 ریو را اعلام کرد که در این فهرست «محمدابراهیم امامی» داور ایرانی نیز حضور دارد.
پیش از این کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی فهرست اولیه داوران را اعلام کرده بود که از ایران نام «اردوان صاحب» وجود داشت، اما با توجه به عملکرد داوران در رقابت های انتخابی المپیک در مسابقات قاره ای و جهانی قزاقستان، مغولستان و ترکیه، در لیست داوران تغییراتی ایجاد شد.
تعداد داوران انتخاب شده برای قضاوت در المپیک 2016 ریو با کاهش 30 نفره نسبت به المپیک 2012 لندن به 50 نفر رسید. از بین کشورهای جهان فقط کشورهای بلغارستان، آلمان و فرانسه دو داور در این مسابقات دارند.
«اردوان صاحب» و «بهمن طالبی» داوران ایرانی حاضر در المپیک 2012 لندن بودند.
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X