ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرهنگ دفاعی یکی از مهمترین عوامل امنیت پایدار روانی است در معرض رقابت‌های تمدنی بزرگی قرار داریم

سردار عامری دبیر نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی گفت: فرهنگ دفاعی یکی از مهمترین عوامل امنیت پایدار روانی و محیطی برای هر کشوری است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، داوود عامری دبیر نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: همه ما نیک می‌دانیم که فرهنگ زیربنای اندیشه و کنش‌گری یک ملت را می‌سازد. اینکه مردم در مقابل پیشامدها و پدیده‌ها چه واکنشی نشان دهند ریشه در فرهنگ و زیربنای فکری آنها دارد.

وی با اشاره به فرهنگ دفاعی در فرهنگ ایرانی اسلامی گفت:‌ فرهنگ دفاعی در فرهنگ ایرانی اسلامی ریشه‌ای دیرینه دارد که متناسب با شرایط سخت روحیه دفاعی در ملت ما ظهور و بروز داشته است. هویت قوی و فرهنگ دفاعی ریشه‌دار یکی از عوامل مهمی بوده است که باعث شده انقلاب اسلامی در تاریخ پرفراز و نشیب خود محفوظ بماند و مایه مباهات و افتخار ملت‌های آزادیخواه شود.

دبیر نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی، افزود: حفظ تعلق خاطر به ارزش‌های دینی، وطن، هویت، آرمان‌ها، دستاوردها و همبستگی با آرمان‌های ملی و مذهبی نه تنها عموم ملت را به مجاهدان همیشه آماده برای حضور در عرصه‌های مختلف تبدیل می‌کند بلکه باید گفت که فرد فرد نیروهای دفاعی نیز جزئی از خانواده بزرگ ایران زمین هستند که طبیعتا روحیه و منش آنها در وهله اول وابسته به فرهنگ غالب ملت بزرگ ایران است و در مراحل بعدی تحت تاثیر برد فرهنگ سازمانی قرار می‌گیرند.

عامری ادامه داد: بنابراین تقویت فرهنگ دفاعی از طریق شناسایی مولفه‌ها و عوامل تاثیرگذار بر آن از قبل تعلق خاطر به آرمان‌ها، ارزش‌ها و دستاوردهای اسلامی - ملی و تقویت روحیه پایداری برای اهداف اسلامی و انقلابی و در نهایت عشق به آرمان‌ها در مردم سرزمین خود باعث تقویت فرهنگ دفاعی و هویت‌بخشی خاصی در ملت بزرگ ایران شده که نتیجه اولیه آن بالندگی کشور و کور شدن چشمان طمع دشمنان است.

وی در ادامه یکی از مهمترین عوامل امنیت پایدار روانی و محیطی برای هر کشوری را برخورداری از فرهنگ دفاعی قوی و قوام‌یافته دانست.

دبیر نخستین همایش ملی فرهنگ دفاعی تصریح کرد: امروز ما در معرض تقابل‌ها و رقابت‌های تمدنی بزرگی قرار داریم و فرهنگ دفاعی در ابعاد مختلف خود در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک سرمایه و ابزار بسیار کارآمد و توانمند برای مقابله با دشمن است که باید روی آن سرمایه‌گذاری کرد و نسبت به تقویت آن پیوسته فعال بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده